Eesti uudised

Lapsevanema peavalu – kas odav koolikott murrab selja või on kallis ranits tegelikult ülehinnatud?

Teele Talve, 1. september 2014 07:00

9 KOMMENTAARI

a
anu/ 1. september 2014 18:19
hea vabandus kalliste kottide müüjatel, toetab selga, aga vaadake kodus kuidas teie lapsed teleka ja arvuti ees istuvad, kõveras tundide viisi, suvi läbi, õues ei käida, igav
7
7-lapse ema/ 1. september 2014 17:53
Mina ostsin oma tütrele igatahes sportlandist uue nike koolikoti ja see maksis vaid kõigest 50 eurot ja on hästi vastupidav ning toetab selga ja saab sellega mitu aastat koolis käia.Need koolikotid mis maksavad alla 20 euro või natuke üle selle on täiesti jurad ja mitte vastupidavad mu sõbranna on selle ise oma lapse peal järele proovinud.
e
eestlane/ 1. september 2014 15:53
No küll peab ikka udupeeni kotte ostma. 100 euroseid! Ah et toetavad selga või? Tore, autoga viiakse kooli, seal vahib seljakott kuni kooli lõpuni laua kõrval ja siis jälle auto peale ja koju. Aga peaasi, et selga toetab! Minu arvates on tänapäeva vanemaid ikka ennast üle muretsenud - et saaks parim kool, parim mobill, parim riietus, parim pinal, parim koolikott. Pärast aga tuleb välja, et seda sõna "parim" läheb vaja vaid korraks - selleks, et sõbrannade ees eputada ja koolis jätta mulje, et ollakse kõige rikkam. Aga loomulikult, kui raha ei ole, peab olema stiil luksuslik! Wõeh... millised vanemad!
k
Kui/ 1. september 2014 14:57
vähegi võimalik valige hea ja vastupidav ranits, kvaliteetne - jälgida tuleks lihtsalt sooduspakkumisi ja allahindlusi. Kui mõni kott kaalub juba tühjana üle kilo kõvasti, siis vaene väiksem koolijüts, kellel vel sinna juurde raamatuid kanda tuleb. Head ranitsad kaaluvad alla 1kg juba! Kui nn. odav kott kuni 20 eurot on selliste õmblustega, et laguneb kooliaasta keskel ära ja tuleb uuesti üks kott osta on juba ühe aasta peale ca 40,- läinud ja järgmisel aastal taas uut kotti vaja. Hea ranitsaga (korralikud õmblused, lukud/klõpsud, jalad all jms) saab laps 2 aastat kindlasti - kvaliteedilt ka kauem, iseasi, kas tüdimus peale ei tule - ning neid leiab 49- 50 eurot soodustustega - siis pole küsimustki, mida osta tasub.
e
emma/ 1. september 2014 15:57
teate, teie sendilugemisi ei pea lugejad siin lugema. normaalne lapsevanem läheb linna parimasse poodi (stockmann, büroomaailm, apolli) ja ostab sealt sellise, mis on 100% koolikott, mitte mingi paberist hiinakas. see, mis ta maksab, on juba sekundaarne. aga noh, eks vaesed peavadki soodukatest odavaid kotte sorteerima, et saada ikka korralike õbluste ja lukkudega kotte.
s
1. september 2014 16:04
Sina, väikese tähega emma, muretse endale ka üks koolikott ja mine õpi koolis kirjutama.
m
mia/ 1. september 2014 10:32
Tasuline artikkel... ok siis.
m
ma.../ 1. september 2014 10:07
...annaks lausa mitusada euri kui saaks selle avelyga pisut mürada :)
m
M.R./ 1. september 2014 07:52
Olles ise 46 ja omal ajal koolis käies tuli ranitsat seljas tassida 5km. kooli ja sama palju tagasi iga päev. Käisin just peegli ees ja vaatasin, et selg täitsa olemas ja pole murtud ega midagi. Nüüd aetakse taga mingit imeasja selleks, et laps saaks 100 meetrit koolini ja siis sama palju tagasi, et selg ei murduks. Selle jubeda ninnunännutamisega murtaksegi laste seljad, sest neist saavad niimoodi portselanist nukukesed kes esimese raskuse all murduvad. Koolikotti valides peaks vaatama iga lapsevanem ikka oma lapse iseloomu ja käitumis stiili, sest mõni suudab 100 eurise koti nädalaga ära hävitada, samas teine käib 10 eurise kotiga kaks aastat. Samas see selja murdmise asi on ka nii. et olles ise koolis tööl, näen iga päev, kuidas lastel kotid seljas on. Mõnel üksikul on kott reguleeritult seljas, enamus aga pole peale ostu vist koti paelu puutunud, sest sinna vahele mahub veel teinegi laps ning siis näed kuidas nad kõveralt ja kookus nagu 100 aastased kooli poole venivad.