Kommentaar

Mart Helme | Kakskümmend aastat hiljem: venelased tulevad tagasi

Mart Helme, suursaadik, 31. august 2014 20:48

26 KOMMENTAARI

a
alf/ 4. september 2014 10:41
Et Helme venelasi ei usalda on õige ,aga eesti ei karda venelasi. Juhul ,kui venelased ründavad sõjaliselt baltimaid ,siis esmajärjekorras arreteeritakse siin elavad GRU kõrilõikajad ja vaenlased. Eestil ,Lätil ja Leedul tuleb maha pesta 1940 aasta hääletu alistumise häbi. Venelastele tuleb anda selge vastus ,et siia sõjaga tulles lähevad nad tagasi kõik laibakottides. Obama teatas sõnumi venelastele üliviisakas vormis ,aga mõte on sama.
l
lex/ 4. september 2014 09:20
r
Rahvas poliitikutele!/ 3. september 2014 09:27
Miks te hüsteeritsete? Rahustamise asemel tekitate igal sammul asjatut paanikat ja muretsete oma edasise saatuse pärast!
j
Just!/ 3. september 2014 09:04
Seda kardan ma kõige rohkem.
a
armeenia raadio/ 2. september 2014 23:31
Как была ограблена Россия. «Юрьевский оффшор 1917 - 19хх», как «окно в Европу».
-Как вы думаете, какая самая богатая в мире страна?-
-Мы подумали,и решили что это Россия! Сколько лет воруют,до сих пор разворовать не могут!-
(полемика грузинского и армянского радио).
a
ajalooline balti-offshore tsoon / 2. september 2014 23:20
a
Armageddon Baltica/ 1. september 2014 19:14
Nüüd siis lõpuks hakatakse ka kohalikele aborigeenidele selgitama et kõik on ammu kõrgemalt ja usat paikapandud plaan et siin saab olema sõja tallermaa ja viimase võitluse koht,kui muud läbi kukkusid.See selgitab paljutki,miks siia toimivat riiki pole rajatud vaid nagu tegelik ning virtuaalne pommiauk kust ainult ressurssi välja pumbatakse,tulevane sõjatsoon.Obama tuleb oma kahuriliha ja ohvrilambaid sisseõnnistama.Amun-Ra-Sieg -Heil.
h
Helme selgitused/ 1. september 2014 18:02
kahvli osas on täpsed. Meie valikutest hoolimata jääme tulevase sõja tallermaaks. Lisaks vaid asjaolu, et see ei saa olema kaevikusõda, mida harrastakse praegu Ukrainas, vaid midagi toekamat õhust

m
Maali/ 1. september 2014 15:10
Vat, mitte ei saa nüüd aru kas algas juba valimiste kampaania
v
Viies kolonn ootab äraantud Eestimaal käsku./ 1. september 2014 13:02
Venelased mitte ei tule tagasi vaid ongi siin.Tehke silmad ja kõrvad lahti ,siis näete ja kuulete,et Eesti on venekeelne riik. Endine Nõukogude nomeklatuur juhib riiki nimega Eesti. Eesti on separatiste kuhjaga täis ainult käsk Venemaalt on puudu. Kui tuleb käsk tulevad ka päästma ,neid kel Eestis halb elada on. Ühistransport tehti nagu kommunismi suursaavutus,varsti toit ja ka elamine tasuta. Ja siis tuleb viies kolonn seda kõike turvama.
t
tasuta ühistransport on kuradist endast/ 1. september 2014 14:38
vaesed ei tohiks ronida bussi,trolli ega trammi.
Õige ja täieline estonian vihkab vaest rämpsu ja sõidab o m a kopteriga
t
Toomas/ 1. september 2014 09:59
Helme tunneb seda pätt-naaberriiki piisavalt hästi ja seega on tema jutt täiesti põhjendatud ja mure Eesti pärast täitsa konkreetne. Meie riigi AINUS vaenlane on Venemaa ja nii tulebki asjasse suhtuda. Kui NATO meile toeks tuleb, on väga hea, aga eelkõige peame ikka ise kõigi vahenditega valmis olema võimalikuks konfliktiks ning hoolega silma peal hoidma viiendal kolonnil Ida-Virumaal ja Tallinnas!
t
Tõnu/ 1. september 2014 20:41
Ja miks peaks nii väike riik kui Eesti üldse endale vaenlasi otsima - kasvõi seda AINUST?
e
edda/ 2. september 2014 19:05
need kes seda va tallinna tv põlgavad, vaadake vähemalt teisipõeviti, 21.30 vaba mõtte klubi, see on tõesti vaba mõte- peaaegu alati osaleb seal ka Helme ja ärge palun hakake jälle hämama oma kallutatusest kesikute suunal, need kes seda väidavad ajavad oma rumaluse ja tondijuttudega südame pahaks!
n
n.74/ 1. september 2014 09:34
Hirmus küll,kui vene kindrali purjuspea juttu jääda uskuma?
Eruohvitser/ 1. september 2014 09:11
Mardi jutt on väga õige.
Paljud meist on jäänud nagu karud talveunne ja mõtleme, et kõik on OK. Nii see ei ole. Kui kellelgi vähe aega ja viitsimist on , siis jälgige, mis meie ümber maailmas ja ka Eestis toimub.
Kohtuvad Soome ja Venemaa presidendid, Saksamaa ja Venemaa, nüüd tuleb sügavalt tutvuma USA president Obama. Ei tule ta siia jahile või sauna, vaid selleks on väga tõsine põhjus.
Edu talle ja meile kõigile !
Lootus sureb viimasena.
6
666/ 1. september 2014 06:40
vat selle jutu peale ostan baltijaama turult tanki
p
part24/ 1. september 2014 01:14
Demagoogia. Põhjused ja tagajärjed ära vahetatud. Ukrainas sündiva põhjuseks oli USA korraldatud "värviline revolutsioon" ja riigipööre. Tagajärjeks aga see, et Venemaa läks ja päästis enese Musta mere laevastiku baasi ja peakorteri Krimmis. Ja tegi seda suht inimohvriteta. No ja kui Donetski ja Luganski venekeelsed seda pealt nägid, kuidas Krimmi Autonoomne Vabariik ennast iseseisvaks kuulutas, siis hakkasivad need samuti oma riiki tegema. Sest need samuti venelased.
Mida aga sel Venemaal, milline parema puudusel ennast NSVL õigusjärgseks deklareerinud, siit otsida oleks? Või Lätist? Või Leedust? Nendes maades venelaste ega üldisemalt ka slaavlaste enamust ei ole. On hulk mäluga rahvast, milline mäletab juutliku bolševismi roimasid NSVL aegadel, pealegi umbkeelsed ja üsna verised igasuguse ida poolt tulnu pääle. Jah- tõsi- kui venemaad hakataks nende lappide pealt suurriigi strateegiliste rakettidega ähvardama, siis võiks sissetung tõepoolest võimalikuks osutuda- ohu elimineerimiseks. Paraku aga tegemist mitte riikidega, vaid riikide liidu liiduvabariikidega, millised lisaks vägisi vaenutseva sõjalise bloki liikmed.
Miks Soomel neid muresid ei ole? Soome vast nii mõistlik, et põle NATO baase veel õue pääle lasknud või NATO vihmavarju räästa alla pugend?
Niipalju tuleks muidugi lisada, et siit läksid 1994 aastal minema (osaliselt) endise NSVLiidu sõjaväed. ja need ei olnud Vene sõjaväed kuskilt otsast! 1917 kuni 1990 ei olnud Venemaad kui sellist olemaski. Oli impeerium- sovjeedunioon. Ja siinsed kallid kommunistid, igasugused ja mitmesugused, praegastki võimu juures päris mitmed, olid sellesama impeeriumi kuulekad tööriistad- vägistasid omaenese rahvast bolševistlilise diktaadi alla.
IRL-i Moskoovia suursaadikul näib mälu kehvakene olema või on miskit muud lahti, et asju õigete nimedega nimetada ei mõista?
m
-.-/ 1. september 2014 07:32
mine arene enne,kui tuled sellist iba ajama
t
Tõnu/ 1. september 2014 20:45
Miks peaks kedagi, kes oskab probleemi sügavuti, argumenteeritult ja õigesti käsitleda, nimetama iba ajajaks. Palju arenguruumi on hoopis sellel, kelle aju muuks kui sõimuks suuteline pole, ja selliseid "patrioote" on siin kommenteerimas hulganisti.
e
eesti keelt isegi oskad,aga keegi sul vist venelane/ 1. september 2014 11:12
No kuda sina saad nii sinisilmne ja ajupestud olla! Oled keldris kasvanud vä?
a
aus pessimist/ 1. september 2014 13:13
kas sa oled seemneid söönud või muidu sinisilmne ohmu kel IQ-ga kitsad lood
l
lugeja/ 31. august 2014 23:53
Mees teab, millest räägib. Põhulõuad võivad suu kinni hoida.

v
veteran/ 31. august 2014 21:49
Jah kõik õige aga eesti valmisolek üksi venega verd valada on mõtetu targutamine. Balti riikide ja Poolal on käes kõige sobivam aeg USA-ga lõimumiseks, sest vene vallutab iga päevaga Ukrainast territooriume. Sama staatus Austraaliaga, Iisraeliga ja see on see miks president siia saabub.
Venet hirmutab ainult samaväärne vastane, igasugu soomlaste leppimispoliitika on viinud igapäevaste piirikkumisteni, mis on oht ka Balti riikide ja Rootsi julgeolekule.USA peab astuma venemaa ja saksamaa vahele. See sõprus ei ole kunagi heade tulemusteni viinud.
g
geopoliitika/ 31. august 2014 21:34
Õige, tuleb lähimast univermagist digilaiguline ära tuua. Püssi oleks ka vaja, aga pole relvaluba ega viitsimist sellega jännata...
k
kuram,kui nad veel Moskva/ 31. august 2014 21:21
saatkonn raha haihtumisi küsima hakkavad ..........