Maailm

VIDEO: vanemad viisid salaja oma viieaastase ajukasvajat põdeva poja Suurbritannia haiglast minema ja lennutasid ta Hispaaniasse (10)

Õhtuleht.ee, 31. august 2014 19:52
Foto: Kuvatõmmis
Möödunud nädalal "varastasid" Brett ja Naghemeh King oma ajukasvajat põdeva ja ööpäevaringset jälgimist vajava poja Ashya (5) Suurbritanniast Southamptoni keskhaiglast ja reisisid koos temaga Hispaaniasse, andes põhjuse rahvusvahelise tagaotsimise algatamiseks. Laupäeva õhtul postitas poisi isa YouTube'i video, kus räägib loost oma versiooni.

Brett King selgitab videos, et nad viisid oma haige lapse Suurbritanniast minema, otsimaks välismaalt tema raviks muid võimalusi. Isa sõnul oli ta alternatiivseid ravivõimalusi ka Southamptoni arstidele välja pakkunud, kuid seal poldud teda kuulda võetud.

"Me ei suutnud enam selle süsteemi all olla," kritiseeris Brett Southamptoni haiglat ja ütles, et tema poeg on pärast sealt lahkumist palju paremas seisundis.

Hampshire'i politsei andmetel leiti Ashya ja tema vanemad pärast video YouTube'i postitamist Hispaaniast Malaga lähedalt ülesse ja kohalik politsei pidas nad kinni, vahendas The Guardian.

"Meil ei ole praegu Ashya seisundi kohta täpsemaid detaile, aga tal ei olnud väliseid märke, mis viitaksid kannatustele," ütles Hampshire'i politseijaoskonna esindaja Chris Shead pressikonverentsil.

Ta lisas, et Southamptoni keskhaigla arstid lendavad Malagasse, garanteerimaks, et Ashya saab sealses lastehaiglas talle vajalikku ravi. Samuti reisivad Hispaaniasse ka Suurbritannia politseinikud, et algatada antud juhtumi suhtes uurimine.

Samal teemal

08.09.2014
Vanemate poolt koduhaiglast ära viidud ja Hispaaniasse lennutatud vähihaige põnn toimetatakse jälle välismaale
04.09.2014
Vähihaige lapse haiglast ära viinud ja välismaale lennutanud isa vanglast vabanemisest: poeg on nüüd õnnelik!