Maailm

50 000 EUROT: Eesti toetab Ebola haiguspuhangu leviku tõkestamist Aafrikas (21)

Toimetas Kaspar Käänik, 31. august 2014 11:18
Foto: AFP / Scanpix
Välisministeerium toetab Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) tegevust 50 000 euroga, et tõkestada Ebola haiguspuhangu edasist levikut Lääne-Aafrikas, eriti Guineas, Libeerias, Sierra Leones ja Nigeerias.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on tegemist kiiresti leviva ning äärmiselt ohtliku viirusega, mille leviku peatamine on hädavajalik. "Peame ära hoidma suurema epideemia ning takistama viiruse levikut Aafrika lääneosas," lisas ta.

Samal teemal

WHO abi eesmärk on vältida edasist haiguspuhangu laienemist Lääne-Aafrikas, luua töötav seire- ja hoiatussüsteem, aktiivne järelkontroll uute kahtluste korral ning haiglanakkuste vähendamine.

Samuti plaanib WHO korraldada Lääne-Aafrika riikide omavalitsuste ja meditsiinitöötajate koolitusi ning võtta kasutusele ettevaatusabinõud kõigis kõrge riskiga piirkondade tervishoiuasutustes. Toetatakse ka laborivarustuse hankimist Ebola juhtude analüüsiks.

Märtsi lõpus avastati Kagu-Guineas kiiresti leviv ja eluohtlik Ebola-viirus. 28. augusti seisuga on nakkusesse surnud ligikaudu 1400 inimest. Nakatunud on ka 170 meditsiinitöötajat, neist 80 on surnud. Viirus levib nii Lääne-Aafrika riikide pealinnades kui raskesti ligipääsetavates maapiirkondades.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee