Foto: Joonas Ohakas
Toimetas Kaspar Käänik 30. august 2014 16:46
Tartus alustab tööd uus gümnaasium, mis kannab Kristjan Jaak Petersoni nime. 

1. septembril kell 12 algab Kaunase puiestee 70 õppehoone ees Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi õppeaasta avaaktus, millest võtab osa ka linnapea Urmas Klaas.

„"Tartu tugevate gümnaasiumide kõrvale on tulnud uusi võimalusi pakkuv kool, mis mitmekesistab noorte võimalusi veelgi. Tartu gümnaasiumide kõrge tase toob siia rohkelt tublisid õppureid ka väljastpoolt –umbes neljandik värskeid gümnasiste saabub tänavugi väljastpoolt Tartu linna," ütles linnapea Urmas Klaas.

Ta lisas, et Tartu koolivõrgu ümberkorraldused on nüüdseks lõpusirgele jõudnud ning põhikoolid ja gümnaasiumid saavad keskenduda hariduse sisu ning õpikeskkonna arendamisele.

Enne aktust kell 11.45 avatakse uue gümnaasiumi õppehoone fuajees Tartu linna poolt kingitud Jaak Soansi Kristjan Jaak Petersoni skulptuur.

Ligi 730 õpilasega alustav uus gümnaasium loodi Descartes'i lütseumi, Kommertsgümnaasiumi ja Kivilinna gümnaasiumi gümnaasiumiosade baasil ning alustab tööd senise Kivilinna gümnaasiumi õppehoones Kaunase puiestee 70.

Kolm kooli jätkavad põhikoolidena ja kannavad nimesid Descartes'i, Kivilinna ja Hansa Kool (endine Kommertsgümnaasium). Endistest gümnaasiumidest alustavad põhikoolidena veel Karlova Kool, Tartu Aleksander Puđkini Kool (varasem Tartu Vene Lütseum) ja Variku Kool (endine Kunstigümnaasium).

Tartus linnas on sellest õppeaastast kolm gümnaasiumi, kaksteist põhikooli ning kolm kooli, kus põhikool ja gümnaasiumiosa on koos.