Tüdruk Ukraina lipuga.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 30. august 2014 23:37
Õhtuleht.ee toob teieni sündmused, artiklid ja muu seoses Ukrainas toimuvaga. Eilsed tähtsaimad punktid: 1) Jatsenjuk tegi Ukraina parlamendile ettepaneku kiirendada seaduse vastuvõtmist, mis lubaks Ukrainal saada NATO liikmeks (Facebook); 2) Separatistid vastasid Putini palvele avada "humanitaarkoridor" kui sõjaväelased jätavad maha soomusveokid ja relvamoona (Moscow Times); 3) Venemaa välisminister Sergei Lavrovi sõnul ei saa NATO satelliitfotosid Vene vägedest Ukrainas võtta tõe pähe. "Avalikkusesse on [varem] jõudnud satelliitfotod, millel väidetakse olevat Vene vägede liikumine. Need osutusid videomängudest võetud fotodeks. Viimased süüdistused viitavad sarnasele olukorrale," sõnas Lavrov Russian Today andmetel.

 

 

23:36

Ida-Ukraina separatistid lubasid, et valmistuvad valitsusvägede vastu uueks pealetungiks. Donetski Rahvavabariigi peaminister Aleksander Zahartšenko sõnul jättis Ukraina armee neile piisavalt laskemoona ja lisandud on ka 40 sõjaväemasinat. Mariupolis valmistutakse linna kaitsma. (AFP)

21:11

Ukraina president Petro Porošenko hoiatas Brüsselis, et täieulatuslik sõda on lähedal. Ka avaldas ta lootust, et läbirääkimised Venemaaga viivad siiski relvarahuni. Esmaspäeval kohtuvad Ukraina, Venemaa ja Euroopa Liidu esindajad Minskis.

19:15


18:08

"Venemaa on Euroopaga praktiliselt sõjas," ütles Euroopa Liidu tippkohtumisele saabunud Leedu president Dalia Grybauskaitė. Ühtlasi kutsus ta rakendama Moskva suhtes veelgi karmimaid sanktsioone. (AFP)

16:53

"Me nõuame, et Venemaa lõpetaks vaenutegevuse ning konfliktipiirkonda relvade ja sõdurite saatmise ning viiks oma väed välja," rõhutas Euroopa Liidu välispoliitikajuht Catherine Ashton Milanos välisministrite kohtumisel.

15:13

Novosvitlivka küla pärast Venemaa tankide rünnakut. 

15:08

Porošenko sõnul hävitasid vene tankid Luhanski lähedal asuva Novosvitlivka küla peaaegu täielikult. (Sky News

14:45
BNS

Ukraina loodab läänelt eelkõige sõjalistehnilist abi, mitte vägede saatmist, ütles president Petro Porošenko laupäeval Brüsselis. "Me ei arvesta sellega, et teiste riikide sõdurid võitleksid Ukrainas, kaitstes Ukraina suveräänsust, territoriaalset terviklikkust ja meie piiride puutumatust," ütles Porošenko pärast kohtumist Euroopa Komisjoni presidendi José Manuel Barrosoga. Porošenko sõnul arvestab Ukraina rahvusvahelise kogukonna sõjalistehnilise toetusega. (BNS)

14:34

Ukraina president Petro Porošenko kirjutas Twitteris, et agressioon Ukraina vastu ei jätku. "Me oleme rahuni jõudmisele liiga lähedal." 

13:42

 Alžeerias kukkus alla Ukraina lennuk seitsme inimesega pardal. (Twitter@AP

13:23

Venemaa president Vladimir Putin pidas eile Seligeri järve ääres toimunud noortefoorumil kõne, kus ütles, et kuigi Venemaal ei ole soovi suurtesse konfliktidesse sekkuda, on nad alati valmis igasugusele ohule vastama. "Ma tahan meelde tuletada, et Venemaa on üks võimsamaid tuumariike. See on reaalsus, mitte ainult sõnad," sõnas Putin. (CNN)

13:04

Mürsu tabamuse saanud troll eile Donetski rongijaama ees. 

13:00

KAART: vägede jaotus Ida-Ukrainas 30. augustil. 

12:35

ÜRO äsjase inimõigusraporti kohaselt hukkub iga päev Ida-Ukrainas keskmiselt ligi 40 tsiviilisikut. Raporti kohaselt on rünnatud ja tapetud konfliktipiirkonnast põgeneda püüdnud tsiviilisikuid. "Paljusid on relvastatud grupid takistanud lahkumast Donetskist ja Luganskist," ütles välisminister Urmas Paet pressiteate vahendusel ja lisas, et kõige haavatavamaid elanikkonna gruppe - lastekodulapsi, eakaid ja puudega inimesi - ei evakueerita piisavalt kiiresti. Paeti sõnul on vägivalla lõpetamiseks vajalik Venemaa viivitamatu väljatõmbumine Ukrainast.

12:35

Täna kohaliku aja järgi kell 16.00 Brüsselis toimuva ELi valitsusjuhtide kohtumisel arutatakse kuidas karistada Venemaad vägede Ukrainasse saatmise eest. Kohtumise eel on mitmete riikide esindajad öelnud, et Venemaale tuleb saata tugev sõnum. (Dw.de)

12:33

Täna hommikul pidas Ukraina president Petro Porošenko separatistidega läbirääkimisi ja leppis kokku, et sissepiiratud Donbassi meestele avatakse koridor Ukraina vägedeni jõudmiseks. (Interfax-Ukraina)

Kommentaarid  (23)

125 31. august 2014 10:36
Putin ainult ähvardab, temast ei ole aatomisõja alustajat. Ta teab väga hästi, et kui a-pommi kuhugi heidab, siis saab järgmisel hetkel venemaa suurlinnadest põrgulik tühermaa ja Putinist ajaloo kõige värdjam mees. Seda ta aga ei taha ja laveerib ähvarduste saatel vallutada uusi alasid.
31. august 2014 10:06
Ülestõusnuid ei juhi enam FSB taustaga polkovnik Strelkov (Girkin), vaid elukutseline sõjaväelane Kononov.
Kuna alluvaid on üle 20 000, siis peaks tal olema mingi kindrali auaste.
Kui varem sõdisid grupeeringud igaüks omaette, siis nüüd on loodud staap ja luuakse Novorossija armee, mille loomisega tegeleb Strelkov.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS