Eesti uudised

Muinastulede öö korraldaja: prügi ärge endast maha jätke! (1)

Karoliina Vasli, 30. august 2014, 08:00
Meenutus mullusest muinastulede ööst. Ilmaprognoos on lõkkelistele tänavu paljulubav, ööks vastu pühapäeva vihma ei lubata. Foto: Teet Malsroos
Täna õhtul süüdatakse Eesti randades sadu lõkkeid, tähistamaks muinastulede ööd. Korraldajad kutsuvad seoses Soome lahe aastaga kõiki mõtlema sellele, kui ohustatud on meie Läänemeri, selle rannad ja lahed.

"Paneme kõikidele lõkete süütajatele südamele, et põletataks vaid puitu, ei jäetaks prahti randadesse vedelema ja pärast üritust võetaks endaga kaasa kõik loodusesse mittekuuluv. Erilist tähelepanu palume üritusel osalejatel pöörata küünaldele ja tõrvikutele, et tuletegemisega seotud prügi ei jääks randa. Taevalaternaid, õhupalle ja ilutulestikku palume mitte kasutada," ütleb mere äärde kutsuja Mairold Vaik.

Samal teemal

Loodetavasti koristabki mõistlik rahvas enda järelt kõik rannale laotatud teeküünlakestad, joogitaarast ja muust prahist rääkimata, ning eraldi "Teeme ära!" talguid Läänemere puhastamiseks pole vaja. Seda enam, et see kampaania on pilgu suunanud hoopis Vahemerele.

"Teeme ära!" üks eestvedajaid Agni Kaldma meenutab, et maikuus toimus kümnes Vahemere äärses riigis suur koristusaktsioon. "Korrastati rannikujoont, sukeldujad tõid merest sodi välja. Hästi aktiivselt tegeldi sellega Kreekas ja Horvaatias. Turistidena oleme muidugi harjunud, et Vahemere ääres on kõik ilus, aga see on petlik. Prahti on rannas palju, rääkimata rikutud merepõhjast," selgitab Kaldma. Vahemeremaade talgupäev toimub ka tuleval kevadel. Kaldma loodab, et taolised üritused on innustuseks ka eestlastele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee