Eesti uudised

Eesti, Soome ja Vene piirivalve harjutasid inimeste päästmist 

Toimetas Geidi Raud, 29. august 2014 12:59
Sel aastal viidi õppus läbi Venemaa päästepiirkonnas ning seda korraldas Vene Föderatsiooni piirivalve. Eestist oli sel õppusel osalemas piirivalvelaev PVL-103 Pikker.Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Kolmapäeval harjutasid Eesti, Soome ja Venemaa piirivalvurid koostööõppusel kopteriõnnetuse tulemusel merre kukkunud inimeste päästmist ning laevatulekahju likvideerimist, kaasates piirivalvurid nii laevade kui ka kopteritega.

Õppuse stsenaariumi kohaselt oli Peterburi lähistel juhtunud õnnetus, kus helikopter oli merre kukkunud. Kuna samal ajal viibisid Venemaa vetes ka Soome ja Eesti piirivalve laevad, siis paluti inimeste päästmisel nende abi. Kaasati ka Soome ja Venemaa helikoptereid.

Õppuse käigus määratleti kiiresti otsingute rajoon ja jagati ülesandeid piirivalve laevadele. Tunni aja möödudes olid kõik kannatanud leitud ja kaldale toimetatud ning meedikutele üle antud.

Sellega õppus veel ei lõppenud – veidi hiljem anti teada, et ühel laeval läks põlema masinaruum ja veesõiduk vajab abi. Sündmusele reageeriti mitme merepäästeüksusega ja lühikese aja jooksul sai tulekahju lokaliseeritud ning likvideeritud. 

Piirivalveosakonna arendusbüroo merehaldustalituse juhtivpiiriametnik Kristo Kotkas märkis, et selline rahvusvaheline merepäästeõppus aitab tõsta merepäästeüksuste teenistus- ja päästevõimekust ning -valmidust. Lisaks on see heaks võimaluseks koostöö harjutamiseks.

"Loodetavasti selliseid õnnetusi ei juhtu, kuid valmisolek ja koostööharjumus peab olemas olema," ütles Kotkas, lisades, et vastavalt Eesti, Soome ja Vene Föderatsiooni merepäästeasutuste koostööleppele korraldatakse igal aastal ühe lepingupoole päästealas rahvusvaheline õppus, kus harjutatakse ka naaberriikide abi kaasamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee