Eesti uudised

Tartu Võidu sild avatakse esmaspäevast osaliselt liikluseks 

Toimetas Geidi Raud, 29. august 2014 12:44
Võidu silla remont.Foto: Aldo Luud
Tartu kesklinna liiklusprobleemide leevendamiseks avatakse 1. septembrist Võidu sillal kummaski suunas üks sõidurada, kus liigelda saab kitsendatud tingimustes.

Sõidukijuhtidel soovitatakse kuni tavapärase liikluskorralduse taastumiseni võimalusel kasutada Emajõe ületamiseks teisi sildu.

Silla remondijärg on nii kaugel, et ehitaja lubab septembrist alates silla osaliselt liikluseks avada. Ühel teepoolel antakse sõidukite kasutusse kummaski suunas üks sõidurada ja teisel sillapoolel vuukide ja ettenähtud katendi paigaldamist suunatakse sõidukid sinna.

"Kahtlemata põhjustab see ebamugavusi nii sõidukijuhtidele kui ka silla remontijaile, kuid kesklinna liikluses tekkinud olukorra leevendamiseks on selline liikluskorralduse muudatus hädavalik,“ ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

Jalakäijad ja kergliiklejad lubatakse sillale peale renoveeritud sillapiirete paigaldamist.

Praegu paigaldatakse silla ühel poolel paisuvuuke ning silla all tehakse betoonkonstruktsioonide parandustöid.Täiendavate töödena on plaanis renoveerida silla elektrivarustus ning silda on kavas veel ka altpoolt viimistleda-värvida. 

Võidu sild avatakse liikluseks täies mahus peale silla lõplike katendite ja piirete paigaldamist 31. oktoobril, mis on ka lepingujärgne silla valmimise tähtaeg.

Samal teemal

13.05.2014
Tartu Võidu sild suletakse tänasest sügiseni remondiks
10.05.2014
Tartus suletakse remondiks linna tähtsaim sild