Eesti uudised

NELJA LAPSE EMA ŠOKIS: võõras meesterahvas hakkas kinos oma jalga vastu mu tütreid hõõruma (44)

Geidi Raud, 11. september 2014, 16:30
Foto on illustratiivne.Foto: Joosep Martinson
Eveli (33) pere käis 17. augustil Tallinnas kinos animafilmi vaatamas. Pereema sõnutsi oli aga kinoelamus rikutud, sest võõras meesterahvas hakkas end kinoseansi ajal vastu tema alaealisi tütreid hõõruma. Kuigi samast mehest teatati politseile juba teist korda, leiti pärast juhtumi uurimist, et igasugust kehalist kontakti ei saa käsitleda kuriteona ja seega kriminaalmenetlust ei alustatud.

Eveli sõitis koos oma abikaasa Kaspari ja nelja lapsega ühel augustikuu pühapäeval Tallinna lähedalt linna kinno. Koos valiti mõnusaks ühiseks päevaks Coca-Cola Plaza kinos välja perefilm "Lennukid 2".

"Kaheaastane laps aga ei leppinud kinos ja hakkas müra kartma," rääkis Eveli, et Kaspar pidi seetõttu kinosaalist lahkuma ja nii jäid suuremad tütred multifilmi vaatama omapäi.

"Tüdrukud olid natuke vaadanud, kui nende kõrvale tuli istuma võõras meesterahvas, kes kukkus oma jalga vastu ühe neiu jalga hõõruma. Hiljem ronis mees teise neiu kõrvale ja sama jutt, siis korra veel esimese neiu juurde ning siis lahkus," rääkis pereema, et tema tütred ei osanud sel hetkel muud teha, kui ennast istmel mehest võimalikult eemale nihutada.

"Lapsed said asjast päriselt aru alles siis, kui kinost väljusid ja meile seda rääkisid. Nad olid juhtumist häiritud aga nad on ju lapsed ja ei saanud aru, mis oli toimunud," oli pereema šokeeritud, et lapsed pole pedofiilide eest kaitstud isegi kinos multifilmi vaadates.

"Kinoelamus on täielikult rikutud! Emana olen lausa hämmingus, et tegelikult polegi ju kaitset, kelle poole seansi ajal pöörduda – alles lõpus tulevad töötajad ukse taha. Samas saadan ju mina oma lapsed heauskselt kinno ja maksan teenuse eest," nentis Eveli.

Mees süüdi ei jäänud

Kuna perekond elab Tallinnast väljas ja beebi nõudis süüa, polnud neil Eveli sõnul aega hakata juhtunust kinopersonalile rääkima. Pereema teavitas Coca-Cola Plazat kinosaalis tema tütreid häirinud meesterahvast kino koduleheküljel oleva tagasiside vormi teel.

Kinost soovitati Evelil kiiresti politsei poole pöörduda.

Põhja prefektuuri lastekaitsetalituse töötaja Konstantin Sergejev kinnitas, et antud juhtumi osas võttis lapsevanem küll politseiga ühendust, kuid ta ei soovinud avaldust kirjutada.

Sellele vaatamata tuvastati meesterahva isik ja temaga vesteldi. "Mees ei katsunud, vaid puudutas jalaga tüdrukut, seega ei olnud alust kriminaalmenetluse alustamiseks," selgitas Seregejev.

Sarnasest juhtumist teavitati politseid aga ka augustikuu esimestel päevadel.

"Politseile anti teada, et 2. augustil istus Tallinna kesklinna kinos ühes kinosaalis filmiseansi ajal tüdruku kõrvale meesterahvas, kes puudutas oma jalaga tüdruku jalga. Mõne aja pärast istus tüdruk teisele istekohale. Mees ei puudutanud või katsunud tüdrukut mitte mingil muul moel ega öelnud midagi," rääkis Seregejev.

"Politsei vestles tüdrukuga, samuti tegi ka kindlaks mehe, kes istus tüdruku kõrval ja ka temaga räägiti. Kogutud info põhjal jõudis politsei järeldusele, et mees ei pannud lapseealise suhtes toime sugulise iseloomuga tegu," rääkis Sergejev, et igasugust kehalist kontakti ei saa käsitleda kuriteona ja selline tegevus ühegi seaduses sätestatud kuriteo alla ei lähe.

Seetõttu jäi ka eelmisel korral kriminaalmenetlus algatamata.

Lahenduses pettunud

Eveli sõnul on ta juhtumi lõpplahendusest nördinud. "Politsei ei saa ka rohkem midagi teha nagu mulle selgeks tehti," tõdes pereema.

"Kui rääkisin politseiga, ütlesid nad, et kui ta oleks ennast katsunud, siis oleks saanud selle isikuga midagi enamat ette võtta," rääkis Eveli, et tema tütarde sõnul istus meesterahvas nende kõrval jalad laiali lösutades ja nii jäi lastele mulje, et ta magas.

"Kui keegi on ikka kaks korda sarnase käitumisega hakkama saanud, siis pole ikkagi tegu juhusliku asjaga ja millegipärast pole ma kindel, et asi isegi nende kordadega piirdus," nentis Eveli.

"Lohutav on seegi, et isik on teada ja jääb registrisse, aga lihtsalt hirmutav on, et tegu oli suhteliselt noore mehega. Millised teod veel ees võivad oodata?" tunneb Eveli muret.

Seregejev paneb lapsevanematele südamele, et kuigi kummalgi juhul ei olnud alust kriminaalmenetluse alustamiseks, on politsei jaoks teated sellistest juhtumitest olulised.

"Lapsevanemad peaksid julgustama oma lapsi kindlasti rääkima vanematele, kui keegi täiskasvanu on neid kas kinos, teatris, ujulas või muus avalikus kohas katsunud. Samuti tuleks sellistest juhtumitest kindlasti ka politseile teada anda," rääkis Seregejev, et isegi kui igale juhtumile ei järgne menetlust, on need teated olulised info kogumiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee