Maailm

Venemaa ostab massiliselt kokku kulda. Kas valmistub pikemaajaliseks konfliktiks? (8)

Toimetas Sander Silm, 28. august 2014 10:20
Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa on viimase poole aasta jooksul ostnud kokku ühtekokku 54 tonni kulda. Ekspertide hinnangul soovib Venemaa kullavarusid kasvatades vähendada oma sõltuvust maailmamajandusest.

Viimase kuue kuu jooksul on Venemaa kokku ostnud 54 tonni kulda ning praeguseks on Venemaa möödunud kullareservide poolest isegi Hiinast, edastas russia-direct.org.

Analüütikute hinnangul viitab kulla kokkuost sellele, et Venemaa majandus soovib vähendada sõltuvust eurost ja dollarist, mis moodustavad lõviosa enamiku maailma valuutareservidest.

Venemaa reservidest moodustab kuld aga praegu juba 10 protsenti ning kullavarude poolest on Venemaa maailmas juba kuuendal kohal.

Venemaa kullavarud moodustavad praegu hinnanguliselt 1094,7 tonni, kusjuures Hiina kullavarud on samas 1054.1 tonni.

"Põhjus, miks Venemaa keskpank suurendab kullareserve on ilmselge: Venemaa soovib vähendada võimalikest majandussanktsioonidest johtuvaid riske," ütles Pavel Simonenko pangast Dukascopy Bank SA.

Tema hinnangul jätkab Venemaa kullaoste ning kuld peaks aasta lõpuks Venemaa reservides moodustama juba 15 protsenti.

Soome militaarväljaanne Suomen Sotilas tõdes oma Facebooki lehel, et Venemaa valmistub kullavarusid suurendades ilmselgelt sõjaks.

"Venemaad ei piira ega ahista mitte keegi. Venemaa isoleerib ennast ise, kuid mängu, mida Venemaa mängib Ukrainas, saab ta ainult kaotada. Ka Euroopa riikidele võib Putini poliitika saada fataalseks, mistõttu eurooplastel tuleb koondada rivi ja töötada välja pikaajaline turvalisus- ja majanduspoliitika ning lõpetada oma naba vahtimine," tõdes väljaanne.

Samal teemal

28.08.2014
Venemaa sõduriemad: Ukrainas sõdib 15 000 Venemaa sõjaväelast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee