Eesti uudised

Neli koera kaotanud talumemm: rohkem ma võsavillemeid koertega toitma ei hakka!

Arvo Uustalu, 28. august 2014 07:00

44 KOMMENTAARI

k
ka koeraomanik/ 29. august 2014 19:42
Maal ei pea keegi koeri toas. Mis neist siis üldse kasu on? Ei võta ju maainimene endale suurt koera lemmikloomaks, keda pesta ja kammida. Koer teeb tööd. Annab märku kui mõni halb inimene luusib või mõni loom liigub. Hundi peale ei mõtle küll keegi, sest siiani pole junendega eriti muret olnud. Kui aga need hundikarjad kasvavad, siis ei aita miski. Võib ju koera mõneks ööks tuppa võtta, aga see pole lahendus. Õuekoer on õuekoer. Isane tõstab jalga kõige vastu, mis põrandast kõrgem. Ka on neil palav, hakkavad peagi õue nõudma. Koer on majavalvur väljas, mitte toas. Mul on kaukaaslane, see raputab kõik loomad surnuks, kes aeda tükivad. Metslooma aed ei pea. Kraabivad alt sisse. Olen visanud aiast välja rebase, kähriku, kopra laibad. On olnud ka kasse ja üks taksikoer. Arvan, et saaks ka hundist jagu. See ta töö, peremeest ja maja kaitsta.
i
..../ 29. august 2014 10:53
igati armas, et siit kustutatakse ka viisakad ning korrektselt kirjutatud kommentaarid. Piisab vaid sellest, et soovitada ehitada koerale aedik või piirata taraga koduõu ja viidata, mismoodi elab/tegutseb hundikari tänapäeva teadmiste alusel. Sest sobivad kommentaarid on vaid sellised, mis õhutavad pimedat hundiviha ja kutsuvad üles (omavoliliseks) hundijahiks. Ehk siis sisuliselt moderaatorid kiidavad heaks ebaseadusliku jahipidamise ja soovivad, et lugejad ei oleks haritud. Hea teada! (teinekord võiks sellekohane hoiatus olla kohe uudisloo alguses, oskaks eemale hoida)
p
P/ 28. august 2014 23:47
Meil murti ka eelmine sügis koer maha, koera ema jäi alles. Nüüd koera ema magab aasta aega iga öö meil koridoris. Ei saa aru, miks jahilubasid juurde ei antda, ilmselgelt on huntide arvukus liiga suur. Ei ole normaalne, et 7 hunti päevasel ajal maja taga passivad. Metslooma koht on metsas.
t
teadke,et/ 28. august 2014 22:44
seal talus oleme elanud juba 60aastat ja varem pole sellist asja olnud.järelikult on viimasel ajal hunte liiga palju siginenud.ja keegi pole koeri huntidele meelega söötnud.
l
Liisa/ 28. august 2014 22:12
Kas inimesel siis tõesti majas ruumi ei ole, et koerake ööseks enda ligi võtta???? Suletult kuuti, huntidele hirmutada!!! Täitsa totter!
l
Lapselaps. / 28. august 2014 20:13
Oh issand inimesed, mis teil ometi viga on? Te ju ei tea tegelikult mitte midagi. Ja kui te midagi ei tea, siis olge parem üldse vait ja elage oma elu. Lihtsalt naljakas on lugeda, kui lollid inimesed olla võivad.
m
Maali maalt (nimi muudetud)./ 28. august 2014 18:51
Mis jutt see on maal koer tuppa,võtke siis teki alla ka.Mammil suured küünid,laudad tühjad kuhu koer ööseks panna ei ole mingisugust probleemi.Minule toodi saksa lambakoer piirivalvest kui seal see suur koondamine oli.Oi tark küll kuramus on.Algul ta jooksis ketiga mõni sada meetrit traati mööda kui kodunt ära läksid.Muidugi tuppa tükib, panin ööseks küüni,teisel nii hea heinte peal olla.Nüüd sellel suvel on lammastega laudas.Algul suure vana oinaga oli häda küll,loll armukade mõtles,et tema naisi tahetakse .Koer sai algul kolki küll aga nüüd panevad kõik koeral taga nagu hullukesed.Ei tea mis nad rumalad mõtlevad,et kas nende isa või.Koer on nii loll nüüd lammastega,lambad teevad temaga mida tahavad.Hommikul teed lauda ukse lahti,lambad ei tule enne laudast välja kui koer tuleb.Koer külili maas lambad pesevad lakuvad keelega koera silmi nägu.Tuleb vist uus koer võtta,päeval läheb ära karja juurde ei tule koju ka.Õue valvurit ei olegi,kass rumal käib ka temal taga.Ei saa süüa ka anda,nii rumal on laseb oinal,lammastel oma söögi ka ära süüa.Kui õhtul lambad lauta lasen tema paneb ka lammastel järel lauta.Mis mul koerast kasu on,ime,et ta ise ka varsti määgima ei hakka,loll on loll algul mõtlesin,et tark.Siin kirjutate,et vanamemmele kaks suurt koera võtta.Vanamemm ei jõua ju neid toita,ega need härrad lihtsat igat asja ju ei söö.

h
Häbi haigetele kommenteerijatele!/ 28. august 2014 18:28
Teie kommentaare,mis kubisevad õelusest on häbi lugeda!Teiste silmis näete pindu aga oma silmas palki ei näe!Te isegi ei tea tegelikku olukorda ja tunne inimest aga pritsite tõrva!Minge nüüd arvuti juurest eemale-jalutage õueas,kuulake linnulaulu ehk siis läheb õelus Teist välja!
j
Jah/ 28. august 2014 17:20
Leian ka, et nooremad peaks aitama memme , toovad aina uut soota huntidele juurde. See kuudike pisikese lapatsiga uksel ei hoia mingit hunti, traumeerib niigi hirmunud koera ust kraapides. Votke midagi ette ometi.
s
SEE memm ei tee kärbselegi liiga/ 28. august 2014 16:15
Jah see 80-ne memm pole osanud lahendada seda väga traumeerivat olukorda, sest ei saa oma nappi und jagada haukuva koeraga majas, samuti tundub eraldatuses koerata elu hirmutav, kuid siiski on otsustanud teisiti edaspidi. Head nõuanded kommenteerijatelt, loodame et järeltulev põlv võtab midagi ette, kuid sõimlejad kas teie ka kunagi mingi vea elus olete teinud, kui jah siis siin ruumi jätkub!
c
C/ 28. august 2014 14:51
Mina laseks ka need hundid maha lasta, kuna nad juba on harjunud sinna murdma käima siis see ei lõppe ja kujutage ette et nad lähevad aina ülbemaks ja varsti kõnnivad sulle päise päeva ajal õunapuu all vastu! Ja kui keegi peaks minema metsa seenele või telgib seal koduaias? Nad ei jätta enam seda kohta, nad on sealt saanud ja tulevad uuesti! Mina leian ka, et tuleb maha lasta, kindlasti! Ja see viimane elus olev koer nii kaua ööseks tuppa, sest nad ei jätta teda enam sinna ellu!
a
Arvamus/ 28. august 2014 14:22
Koer peaks siiski olema toas. Sest kuudist tõesti tolku pole ja kui koer kinnises kuudis, siis põllumaa valvaja ta enam on.
Ning tõesti, kui vaja tõelist valvurit, siis tuleb võtta kaukaaslane, aga mitte üks, vaid vähemalt 2. Murdjad koerad teevad metsloomale kahekesi väga edukalt ära.
Aga mis huntidesse puutub siis jah, nii hunte kui ka metssigu on liiga palju. See pole normaalne, et metsloomad juba hoovi murdma tuleb. Huntide paljususega on niigi probleeme ja seda ammu. Millegi pärast on jahimeeste/inimeste jutt nagu hüüdjahääl kõrbes.
Mina soovitaks jahimehest pojal siiski need hundid maha lasta (kasvõi ilma loata), kes seal metsa sees ikka näeb ja teab. Küll jahimehed juba teavad, kuidas asju ajada. Ja ükski ametnik ei saa aru ka, et 3 siga või hunti vähem on ja uskuge mind, keegi ei tunneks puudust kah.
m
Manda/ 28. august 2014 13:46
Eelmise vabariigi ajal polevat Eestis hunte olnud ja keegi ei tundnud neist puudust. Tulid koos vene võimuga ja nüüd ei suudeta või ei taheta huntide arvukust reguleerida. Järelikult pole huntidele metsas piisavalt toitu, kui kutsikatele õpetatakse murdmist koduloomade peal. Koertest on kahju.
k
Kangal koer/ 28. august 2014 13:30
tuleb muretseda endale tõesti 2-3 elukat sügavasse metsa maja valvuriks 2Kangalit ja sepal lasta teha oradega kaelavõru hundtide vastu siis need hundinähvitsad jooksevad ise saba jalge vahel minema põgenevad elu eest .Muidugi peavad olema koral lõigatud olema kõrvad ,need on koerakõige õrnemad kohad uldse . Kaelas metall võre teradega ja lõigatud kõrvad ,siis on huntidest järgi hakkliha
k
Kasinus/ 28. august 2014 12:51
sead vardasse niikaua kui ei ole seda viirust ja hundinahast teha vanaprouale yks ytlemata soe tekk. Ja koer tuppa hundinagha peale tuttu.

n
Nii hea lausete ehitus:)/ 28. august 2014 12:41
Rohkem jahilube
"Isegi minu poegi kartis. Tal oli ikka nii suur hirm sees, et ei söönud mitu päeva üldse midagi. Mis siin imestada, kui tal on seljal sügav arm. Ta on saanud ikka kõvasti pureda, lakkus ennast mitmest kohast. Ja eks sõber murti ju tema silme all maha.
j
JEEP/ 28. august 2014 11:06
Tuleb ilmselt võtta suurem koer. Kaukaasia lambakoer teeb hundile üks-null ära. Aga kui tegu on hundikarjaga, siis jääb muidugi neile alla. Muusas, Kaukaasias ning mõnel pool mujalgi pannakse karjakoerale kaela metallnaastudega ning teravate ogadega kaelarihm. Sest hunt murrab vastast kõrist haarates. Selline rihm on omamoodi kaitsevahendiks.
j
JEEP/ 28. august 2014 10:59
See hundioht on metsatalude nuhtluseks. Kui tahab, et hundid õue ei pääseks, tuleks selle ümber ehitada korralik tara, näiteks paarimeetriline võrkaed. Või toogu koer ööseks tuppa või sulgegu näiteks kõrvahoonesse. Kui tara ehitamine on liiga kallis ning perenaine siiski tahab, et koer ikkagi õue valvaks ja õues hauguks, tehku koera jaoks kas või mõnekümneruutmeetriline võrkaedik, kuhu koer ööseks sulgeda ning kuhu hundid sisse ei pääseks.
t
to haige kommijale/ 28. august 2014 10:21
kuidas saab ketikoer kaitsta teie vara ,kartulipõldu ja mida iganes teile veel seltsiks olla ,kui ta on majast palju eemal ketis ja nüüd veel luuk ka veel ees.Palun väga olgem ise ka nii ,siis öelge mis tunne on.
a
Arvu/ 28. august 2014 10:00
Varsti Õhtuleht kirjutab hundid olid vana memmekese kinni pistnud.
h
Haiged kommenteerija !!!/ 28. august 2014 09:50
Sellel vanamemmel pole mees enam mitu , mitu aastat, suri ära :( ja kuidas te tulete vana inimese kohta ytlema "haige mutt"kas teil mingisugust väärikust enam vanema inimese kohta ka pole, ta elab seal üksi ja arvata on et kardab vargaid jne, tal ei ole naabreid ümber, ta on täiesti üksinda seal..ja usun et ta pole esimene ega viimane inimene kelle koeri on hundid maha murdnud !!! TÕMMAKE tagasi nüüd !!
s
28. august 2014 10:06
Sa mõtle ka ikka natuke enne kui kirjutad :)
Jah, kommenteerijad on õelad ja ei mõtle samuti päris kõike läbi ja lammutavad nii kuis jaksavad aga kui sa ennast taibukamaks pead, siis päriselt ka, mõtle enne, kui kirjutad!
a
arvaja/ 28. august 2014 19:48
Üksi elavale vanainimesele ei ole koera aja, veel enam teda kusagil kuuri nurgas ketis hoida. Kui vaja, et keegi hauguks, siis tooge vananiimesele mingi lärmikarp- Loom tahab seltsi. Mis sajandist siin osad on?
m
Minu meelest/ 28. august 2014 09:44
on ikka probleem huntide arvukuses ja et riik ei luba neid piisavalt küttida. Pole normaalne, et hundid sedasi õmber talude luusivad. Hundi koht on metsas ja nende arv peab olema väiksem, et nad saaksid oma toidu metsast kätte, mitte tulema lambaid ja koeri murdma. Koeri on maal vaja juba metssigade peletamiseks, sest nende rohkus on tohutu ja kahjud suured. Riik võiks oma loomadega ikka midagi ette võtta, maaomanik ei tohi ju keadagi lasta... need aiad ja tarad ei hoia kedagi kinni, hektarite viisi nn Hiina müüri ka ei jaksa ehitada.
h
Haige mutt/ 28. august 2014 09:17
Ta ju söödabki teadlikult hunte oma koertega!! Peale esimest juhtu peaks iga normaalne inimene mõtlema, mida teha, et asi EI KORDUKS!! Tema aga on ise lasknud NELJAL korral huntidel koertega hea maitsta! Ja viimast, surmahirmus ning stressis koera hoiab ikka ketis ja lubab sinna kipakasse kuuti koguni ööseks luugi ette tõmmata??!! Anna kannatust, ta võiks ise sinna ööseks jääda, ausalt, testigu oma luugi tugevust ja mõelgu, mis tunne on olla seal piiratud kohas, arvatavasti ka ketis.
s
Sama siin/ 28. august 2014 11:51
On siis tõesti raske koer ööseks tuppa lasta? Minu sugulased, kes elavad üksikus metsadega ümbritsetud maakodus võtavad oma suure õuekoera alati ööseks tuppa. Ükskõik kui suur on koer, ta ei saa üksi huntidega hakkama.
Hirmus mõeldagi, mida see vaene koer seal kinnises kuudis tunneb?
m
mm/ 28. august 2014 13:41
See ikka veidi oleneb koerast ka, tean juhust (mitte eestist), kus isane hispaaniamaa mastif 2 hunti ära rappis, 3mas oli põgenema pääsenud, verejäljed läksid metsa poole.. Koeral oli mõned tuustid karva puudu ja mitu päeva oli veel uhke olemisega, valmis kohe võimaliku ohtu neutraliseerima. Koeral oli muidugi needitud korralik kaelarihm. Minuteada pole selle maja lähedal selllest ajast peale ühtegi hunti nähtud (ca 3-4a). Ja ei olnud need kaks kutsikad vaid täiskasvanud hundid.
s
Sama siin/ 28. august 2014 11:51
On siis tõesti raske koer ööseks tuppa lasta? Minu sugulased, kes elavad üksikus metsadega ümbritsetud maakodus võtavad oma suure õuekoera alati ööseks tuppa. Ükskõik kui suur on koer, ta ei saa üksi huntidega hakkama.
Hirmus mõeldagi, mida see vaene koer seal kinnises kuudis tunneb?

k
Kommenteeria Naisle./ 28. august 2014 09:14
Hea tähelepanek.Ma rääkisin ka,et mul emal on kaks põrsast.Venelased ei saanud aru,tegid suured silmad,et kas ta ise sünnitas need või.Nii sellel Naisel oli ka ainult kolm last ja kaks koera ei rohkemat muud.Poismees Kaval Hunt.
t
Tauber/ 28. august 2014 09:12
Head inimesed,ärge võtke endale koera kuii teil puudub võimalus koera pidada.Kett on koera piinamine .Mis kasu on majapidamisel ketikoerast ? Kui koera toas pidada ei taha ja kui aeda pole ,siis ära koera võta !!! Kahju on loomadest ,kes peavad lolli inimese pärast kannatama.Mammi laseb ühe koera huntidel ära süüa,siis teise,kolmanda ka veel ja siis veel neljanda ning alles siis otsustab,et rohkem hunte ei sööda-paneb koera ööseks kuuti luku taha !!! Ma võin kihla vedada,et need hundid lammutavad selle niru kuudikese hammastega pilbasteks ja läheb ka viies koer.Annaks kõigevägevam inimestele rohkem mõistust ja hoolivust oma lemmikute vastu !
e
ellen/ 28. august 2014 09:10
Koer tuleks ööseks tuppa tuua, sellisest putkast pole mingit kasu ja putkas ei kaitse koer ka põldu metssigade eest, kui ta juba kinni on, siis ikka tuppa, südametud inimesed.
l
28. august 2014 09:10
Laske need hundid maha juba!!!
n
Naisele/ 28. august 2014 09:07
Kas meest ei olnudgi või kus tema oli?
n
Naine/ 28. august 2014 09:03
elasin maal oli kolm last ja kaks koera üks suur ja väike koerad lasin alati ööseks tuppa.Ükskord ööse olid väljas ,suur koer tuli ukse taha kolistama ei haukunud tõusin unepealt ,läksin vaatama ,koer jooksis kiiresti põllupeale ju oli see hunt keda ta kartis ja kutsus mind julgustuseks appi.Koerad hoidsid kanu rebaste ja kullide eest ,
s
see putka/ 28. august 2014 08:53
ei kaitse koera huntide eest, sinna pole mõtet loomakest jätta
k
Kas peale joomise ei oska enam mitte midagi ?/ 28. august 2014 08:30
Kas siis ümbruskonnas ei ole mitte ühtegi relvaga meest , kes appi tuleks ?

j
Jurka/ 28. august 2014 08:25
Ütlen selle vanamuti kohta et on suur loll kasvatab koeri huntidele söödaks nagu maal ruumi ei oleks ööks koerale.Võtku kaukaasia või sveitsi lambakoer ei juhtu midagi.Meil siin naabrite rendi talumaadel olid lamba karjad.Valge suur Pipi murdis talvega karjade koplites üle kümne rebase ja kas oli kolm või neli hundi laipa mis leiti kevadel lume sulades.
i
imestaja/ 28. august 2014 08:03
Appi kui masendav, nii palju juba koeri hukkunud huntide läbi ja need kaks viimast kutsat siis jäeti ka õue. Masendav. Koer on pereliige, miks ei või ta tõesti majas sees olla, kas siis taludes vähe ruumi. Ei saa küll sellisest suhtumisest aru. Väga väga kahju nendest koerakestest.
a
Arvan,/ 28. august 2014 08:00
et ongi julm koeri ketis pidada. Milleks. ? See on ju looma piinamine. Koeral peaks ikka aed olema.
a
Arvan,/ 28. august 2014 08:00
et ongi julm koeri ketis pidada. Milleks. ? See on ju looma piinamine. Koeral peaks ikka aed olema.
k
28. august 2014 07:24
Ketikoer ei saa ju ennast hundi eest kaitstagi.... Lollus on tulla sellist asja avalikult rääkima
h
hunt/ 28. august 2014 08:39
koerad olid ju sel öösel lahti, loe artiklit, eks koerad on talus selleks , et nad öösel valvavad, metssead pöllult eemale peletaks.
j
Jehh/ 28. august 2014 07:24
Memm võiks koera ööseks esikusse või köökigi lasta. Koer kuuleb ka sealt, kui pahad väljas kobistavad, mitte hoidma teda öösel väljas ketiotsas, kus tal puudub võimalus ellujäämiseks.
k
???/ 28. august 2014 08:40
kas jutu ka ikka lugesid või ainult kommid siin?????