Maailm

Põhja-Korea: USA on inimõiguste surnuaed (7)

BNS, 27. august 2014 13:41
Põhja-Korea liider Kim Jong-un (paremal).Foto: XIHNUA/SIPA/Scanpix
Põhja-Korea ühines USA sarjajatega, kes on leidnud Fergusoni rahutustes ettekäände Ühendriikide inimõigusolukorra kritiseerimiseks, ja nimetas riiki "inimõiguste surnuaiaks", kel tuleks teiste arvustamise asemel oma probleemidega tegeleda.

Sündmused Missouri osariigis, kus politseinik lasi maha relvitu mustanahalise nooruki, ja sellest ajendatud rahutuste jõuline mahasurumine on andnud ka Hiinale, Iraanile ja Venemaale alust Ühendriikide inimõigusolukorda sarjata. Tauniva avaldusega on esinenud isegi Egiptus, kus eelmisel aastal sai kokkupõrgetes julgeolekujõududega surma vähemalt 1400 inimest.

Põhja-Korea, kes USA-lt ja teistelt lääneriikidelt inimõigusolukorra pärast alatasa võtta saab, ütles Fergusonis juhtunu valguses, et Washingtonil ei ole õigust teiste üle kohut mõista.

Samal teemal

"USA on ohjeldamatult inimõigusi rikkuv riik, kus inimesi diskrimineeritakse ja alandatakse nende rassi põhjal, ja nad elavad pidevas hirmus, et neid võidakse iga hetk tulistada," vahendas ametlik uudisteagentuur KCNA Põhja-Korea välisministeeriumi avaldust.

"Selle asemel, et lahendada oma probleeme meeleavalduste mahasurumisega, tuleks tal heita valgust ameerika ühiskonna, inimõiguste surnuaia tegelikkusele ja mõista, mis inimõigused tegelikult on ja kuidas neid tuleks tagada."

Põhja-Koreas, mida on üle 60 aasta juhtinud Kimi dünastia, kehtib poliitilisele teisitimõtlemisele nulltolerants, ühiskonnast on isoleeritud 120 000 poliitvangi ja riigist põgeneda üritajad pannakse vangi või hukatakse.

"USA tegelgu parem oma asjadega, selmet teiste riikide siseasjadesse sekkuda," soovitas stalinistliku riigi välisametkond.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee