Foto: Piia Õunpuu
Piia Õunpuu 26. august 2014 19:34
On üks riideese mu kapis, mida ma võiksin kanda igal päeval nädalas, unes ja ilmsi, kodus, koolis ja kus iganes. See maagiline asi on lihtne ja tavaline hall T-särk.

Olen oma blogipostitustes kümneid kordi õhanud, kui geniaalselt hea ja mitmekülgne lihtsalt üks säk võib olla. Millegipärast on minu jaoks sellise maagilise auraga ainult hallid särgid, mitte sama lihtsad valged või mustad (mis muidugi on ka omamoodi toredad, lihtsalt mitte hallid). Ehk on see sellepärast, et musta ja valge kõrval on hall natukenegi värviline? Ei?

Kõige labasem ja lihtsam on muidugi kanda T-särki teksadega. Juba siinkohal on võimalusi eriilmelisi komplekte teha minu silmis lõpmatult.

Esiteks teksade värv, millega saab juba isemoodi mängida. Teiseks – lühikesed, pikad või hoopis traksipüksid? Kolmandaks, millised kingad?

Šikk pariisitar madalate baleriinadega või hoopis teravate ninadega stiletodega. Neljandaks muudab peale visatud jakk komplekti nägu. Viimaseks muidugi ehted – palju või vähe, suured või väikesed, lihtsad või silmatorkavad, ... Ja kõik need võimalused üheainsa särgiga!

Teine variant on pisut erilisem, kuid siiski mitte kosmiliselt üllatav. Hall T-särk ja seelik. Nii palju, kui on seelikuid, on ka erinäolisi komplekte. Pikk ja romantiline seelik või hoopis lühike must kontoriseelik või retrolik põlvedeni ulatuv plisseeritud seelik? Oma roll on jälle kingadel ja ehetel, aga mõte jääb samaks.

Sama hästi võib seda halli särki ka pidžaamana kasutada ja selles imeilusaid unenägusid näha. Miks mitte?

Alati, kui enda lemmiku T-särgi selga panen, tundub see nagu kodune ja soe kallistus. Ilma naljata, see on lihtsalt nii mõnus ja vastupandamatult hea. Kõik see võib kõlada tohutult sisutühja "moebeibe“ jauramisena, aga minu armastus hallide särkide vastu on lihtsalt nii suur, et ma pean seda maailmaga jagama.

Ma ei väsi end kordamast, ilma halli T-särgita oleks minu garderoob poole tühjem.