Kommentaar

Urmas Kruuse | Töövõimereform toetab töökohtade loomist (22)

LISA KOMMENTAAR

harry 26. august 2014 20:53
Proovige terved tõõle saada .
Situatsioon selline: 26. august 2014 14:24
Pidasin ausaks ja õigeks avalikustada tööandjale oma terviseseisund, tol hetkel oli selleks liitpuue, mis teoreetiliselt 100%-lise töövõimetuse andis, praktiliselt aga antud (müüja)tööd igati teha lubas. See OLI VIGA, sest tulemuseks oli vallandamine ja põhjuseks töö ümberkorraldamine asutuses. Ent suuliselt öeldi, et nemad ei võta enesele riski, mis seotud minu tervisega, mis muuseas ja ühes osas, tänu liikumisele, tegelikult paranes. Poleks ma sellest rääkinud ja üldse vähem jutukas olnuks, saaksin ehk tänagi ennast töötajate hulka lugeda. Aga EI SAA, sest terviserikkele lisaks olen õige pea juba 60-nene. Me oleme juba tervetena maha kantud, tõbistena rääkimata...
ja... 26. august 2014 09:18
mõttetute väljamaksete suurenemist töökohtadel, kus pole ühtegi puuetega inimest
25. august 2014 17:10
Küll otsitakse ikka koledad pildid välja. Kuid mida sellelt sopalehelt ka oodata on......
Siil 25. august 2014 15:23
Väga kaval juudilõust !
URMAS kRUUSE 25. august 2014 13:06
Töökohad, nali või? Pürnu Scanfilis lasti lahti kahe lapse ema, kuna ta ei saanud õhtuses vahetuses tööl käia.Esitati ultimaatum--vali , kas lapsed või töö! Ema valis muidugi laste turvalisuse ja tulemus, päevapealt vallandamine! Kasvatame eestis lapsi--iroonia! Kui ei suudeta luua töötamisvõimalust tervele inimesele, kes kasvatab lapsi, siis mis töökohtadest me räägime puuetega inimestele--näiteks nelja tunniseid tööpäevi.Sotsid , eesotsas Urmas Kruusega on ikka väga eluvõõrad inimesed.Tehke enne kord majja tööandjate seas ja alles siis hakake puuetega inimesi kiusama.Kas riigirahad on tõesti nii otsa korral, et alati võetakse midagi ära kõige nõrgematelt.Neil ei ole jõudu ja raha enda eest seista! HÄBI! HÄBI! SOTSIDELE JA VALITSUSELE! NII EI KASVA EESTISSE LAPSI JUURDE JA NOORED LÄHEVAD SIIT MINEMA!
Kruuse 25. august 2014 19:04
pole sots, reformar hoopis. Ja neil on kohustus lollusi suust välja ajada...
vaatavaid 25. august 2014 12:44
Viimane lause artiklis natuke valesti. Selge ju et nemad (meie valgekraede armee) võidab, aga meie(lihtrahvas ja kõik puudega inimesed) lähme selle reformi abil kibekiiresti põhja. Vot niimoodi hr. Kruuse!

Meeli 25. august 2014 11:59
Tööandja eesmärk on siiski ennast ära elatada ja kasumit teenida ja vaadata, et nende töötajad oleksid rahul, siis on kõik õnnelikud. Väga raske on võtte tööle puudega isikuid, kui see teeb teiste töötajate elu keerulisemaks. Liiga palju aega kulub nende igapäevasele juhendamisele ja õpetamisele. Tööandjal tekib lapsehoidja tunne ja kaastöölistel lasub tahes tahtmata suurem koormus. Selline olukord tekitab varem või hiljem kõigis pingeid. Te võite nii palju reformida, kui hing ihkab, kuid reaalset kasu sellest puudega inimestele ei tule. Luuakse ainult juurde trobikond töökohti paberimäärijaist ametnikele, kes iga hinna eest üritavad oma eksistentsi õigustada ja ainult targutada.
jah... 25. august 2014 09:29
Kui 500 eurone palk saab olema maksuvaba,aga kas keegi on mõelnud ka selle peale,milline saab olema tulevane pension.Lihtsam oleks miinimumpalka kahekordistada.
MADIS 25. august 2014 08:31
Härra minister,Haapsalus varsti 300 ringis töövõimelist töötut-mida siis nemad peaks tegema?
Kas see töövõimereform ikka jõuab nendeni,kes tahaksid tööle minna või hääbub see kõik kuskil kabinetis?
Kas see raha ,mis kulutatakse kogu selle kammajaa käima panekuks ,läheb ikka õigesse kohta?
Kas keegi on ka teadlik,kui palju meil neid inimesi on ,keda see reform puudutab ja millistel erialadel nad on võimelised töötama?
Kas selleks ,et neid inimesi tööle panna ,tuleb neil taas käia läbi arstide kadalipp?(Järjekorrad arstide juurde on oi-oi kui pikad)
Milline on garantii ,et diagnoos,mis paberil,vastab ka tegelikkusele?(tean mitut tegelast,kes käivad mustalt välismaal tööl või uhavad rekkaga mööda Euroopat,Eestis on aga arvel raske puudega)
Kui pädevad ja ausad on need arstlikud komisjonid,kes puude annavad?
Mil kombel garanteeritakse,et puudega inimene ka tööle saab ja sealt koju?
Küsimusi ja lahtisi otsi on ikka väga palju.
Äkki te mõtleksite ikka reaalselt INIMESE peale,mitte ei looks jälle mingitele valgekraedele töökohti.
Haigekassa ja töötukassa paraku sinnapoole pika sammuga astumas.
hullumaja 25. august 2014 07:23
Meie firmas ongi 130-töölisest pooled töövõimetud kas jalust ,kätest (,+ pensionärid) või peast ,kannatavad muidugi terved ,sest kogu aeg pead neile abi osutama nii füüsiliselt kui vaimselt .See on koormab terveid töölisi ja tekitab stressi,sest ega ülemused nendega ei tegeleda ei viitsi.Hooajaks võetakse samapalju juurde ja ka need on sellised samasugused mujale ei kõlba, pentskarid ja üks hulk lapsi kes on 18 (kooliraha teeniad),siis 2/3 täiesti lollid keda ei olegi võimalik juhendada ,kes teevad tööd vaid oma silmade läbi ja õpetamisega ei arene.
Krt 25. august 2014 00:12
Ega loll mula enne ei lõpe, kui ise töövõimelisena ratastoolis oled.
No olgu 24. august 2014 22:17
Nii nunnu naeratus,nagu beebi pepu
pommwihane 24. august 2014 22:13
No see lõust küsib rusikat!
Lemps 24. august 2014 20:59
Kulla Kruuse -sa oled mu koolivend aga mis on juhtunud?
Kuidas saab inimene aastatega nii palju muutuda ja nii DEBIILSEID asju väita?????
Äkki on Ummi sulle keegi ussisõnad peale lugenud......ah?!?

Lemps 24. august 2014 20:59
Kulla Kruuse -sa oled mu koolivend aga mis on juhtunud?
Kuidas saab inimene aastatega nii palju muutuda ja nii DEBIILSEID asju väita?????
Äkki on Ummi sulle keegi ussisõnad peale lugenud......ah?!?
24. august 2014 20:19
PEALE PAHA HAISU -M ITTE MIDAGI. MIS MAKSAB JA KES TRANSPORDIB LIIKUMISVÕIMETUT TÖÖLE, JA MIDA KRDIT SELLINE TEHA SUUDAB, KUI HAIGETEKL ON PIDEVALT HALB JA PAHA, KUTSU KIIRABI KOGU AEG ? ttöökassa...
votograaf 24. august 2014 20:16
Juula 24. august 2014 19:54
Eks enamus töövõimelisi on ära Soome läinud, nüüd tuleb sandid tööle sundida. Muidu ei laeku riigikassasse makse ja härrad ei saa ennast laiaks süüa.
Töötu 24. august 2014 18:49
Olen eelkirjutajaga nõus , töötukassa saatis ettevõtlus koolitusele tegin äriplaani ja töötukassa saatis tagasi ja nüüd pärivad miks ma tööle ei lähe , see munadeta minister peaks oma suu kinni hoidma
See 24. august 2014 18:34
sotsiaalse sidususe minister võiks parem lõuad pidada, paistaks targem välja.