Maailm

Ukraina süüdistas Venemaad otseses sõjalises sissetungis (15)

AFP/BNS/Õhtuleht.ee, 23. august 2014 08:00
ABISAADETIS VENEMAALT: Vene humanitaarabikonvoi veokid teel Ida-Ukrainasse. Foto: Reuters / Scanpix
Ukraina julgeolekujuht süüdistas reedel Venemaad otseses invasioonis, kuna Moskva saatis vastuolulise humanitaarabikonvoi veokid Kiievi nõusolekuta Ida-Ukrainasse.

"Me ütleme, et see on otsene invasioon. Küünilisest Punase Risti maskeeringust hoolimata on need sõjaväesõidukid," ütles Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) direktor Valentõn Nalõvaitšenko.

Samal teemal

Nalõvaitšenko sõnul istuvad Vene humanitaarabiveokite juhid järgmiseks illegaalselt Ukrainasse toimetatud sõjamasinate rooli. Ta lisas, et humanitaarabikonvoi veokeid juhtivad mehed on saanud sõjalise väljaõppe ja pooltühje veoautosid kasutatakse separatistidele relvade viimiseks ja Ida-Ukrainas hukkunud Vene sõjaväelaste surnukehade minematoimetamiseks.

Teise julgeolekuametniku sõnul vastutab separatistide valduses olevat ala läbiva konvoi julgeoleku eest nüüd ainult Venemaa.

Venemaa teatas reedel, et on tüdinenud Kiievi loa ootamisest ning annab vastuolulisele humanitaarabikonvoile korralduse alustada liikumist separatistide käes oleva Luganski poole. Ukraina võimude teatel liigub enam kui sajast veokist koosnev Vene humanitaarabikonvoi esimene kolonn Rahvusvahelise Punase Risti Komitee (ICRC) eskordita.

Luganski suunduvat Vene humanitaarabikonvoi turvavad Luganski rahvavabariigi võitlejad, teatasid Ukraina venemeelsed mässulised reedel.

Kokku saatis Venemaa 12. augustil Moskva lähistelt Ukraina poole teele 280 suurt veoautot, mis jõudsid Ukraina piirile 14. augustil.

Samal teemal

25.07.2014
President Porošenko: sõjaoht püsib veel aastaid
23.07.2014
OSCE: kõik Vene abikonvoi veokid on tagasi pöördunud
23.07.2014
Meedia: Ida-Ukrainat juhivad jätised ja inimrämps
22.07.2014
Ukraina süüdistas Venemaad otseses sissetungis