Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kauaks tohiks last jätta vanemateta?

Mariann Kaasik, 23. august 2014, 11:19

16 KOMMENTAARI

h
Helen K./ 9. oktoober 2014, 22:37
Kallis Mallukas, et oma rohketele lastekasvatust puudutavatele küsimustele vastuseid saada, soovitan sul lugeda läbi mitmed klassikalised lapse arenguteooriad. Mõned neist näiteks on Eriksoni psühhosotsiaalse arengu teooria, Piaget kognitiivse arengu teooria või siis Võgotski teooria. Uuri palun neid ja usun, et pooled sinu hämmastavalt naiivsed küsimused beebiblogis jäävad ära. Päikest!)
M
.../ 25. august 2014, 17:31
Ma siis vaatan kes see tegelane Mallukas on et meid tema harimatute vaadetega onnistatakse Ohtulehe poolt.... kas keegi saab oelda kes raamatukirjastuses kAnepit suitsetab et ta raamatu valja lasi?? Olid ajad kus raamatuid kirjutati haritud inimeste poolt kellel oli midagi tarka oelda, mu koogilaua jalg on targem kui Mallukas ja mu isasel kassil on suuremad emainstinktid. Raamatu pealkiri sai ka valeks, Rongaema seiklused sobiks hasti.
o
oeh/ 25. august 2014, 17:17
Kulla Mallukas... kui emad käivad oma lastega ise jalutamas, panevad lapsele rannas ujumisriided selga ja ainult äärmisel juhul jätavad lapsed hoidja kätte, siis ei tee see neist veel kanaemasid, vaid teeb neist head emad, kes hoolivad oma lastest...
Sa peaks kirjutama omanimelise lapse kasvatusraamatu... pealkirjaga "Malluka lapsekasvatuspiibel"
x
xxx/ 24. august 2014, 09:25
Need on rangemad ked jätavad imikueas lapsed 2 nädalaks teiste hoolde , et ise reisile sõita. Ma olen olnud lapsehoidja , teate ka kui palju vaeva olen näinud et imikueas laps maha rahustada kui ta vahest ema hakkas otsima. Olen hoidnud ka 1 ja 2aasta vanuseid lapsi pikalt, sama moodi otsivad ema taga. Reisile minnes tuleb ka alati lastega arvestada, selle pärast pakkuvad kii reisifirmad ka perepakette.
j
.../ 24. august 2014, 06:03
ja teiste kes emad illa tahavad kanaemaks kutsumine? ma olen hea meelega kanaema, parem kui harimatu egoistlik poolekohaga emahakatis kes ei hinda kui onnelik ta on et lapse on saanud ja laps ei ole probleem vaid onnistus. vaata pilte oma lapsest kaks kuud. tagasi tehtud ja juba maed muutusi, ma ei oleks vabatahtlikult oma lapsest eemal elusees..aga noh eks see on nii enamus emadega adorsiaalid ja iseseisvad emad nad motlevad teistmoodi, molemad arvavad et nende elu on tahtsam , kuigi ma ei saa aru kuidas on voimalik tahta puhkust lapsega olemisest, mul on lapsega nalja paev tais ja oosel kui magama jaab ja unes naeratab..pole parimat tunnet et mu laps on onnelik :)
m
.../ 24. august 2014, 05:53
mallukas ilmselgelt kasvatab oma last 1800ndate vaadete pohimottel et laps ema tissikuljest voimalikult vara ara saada et ema saaks iseseisev olla, see sama vaatepilt toi ka rinnapiima asendaja muuki, mis tegelikult oli moeldud ainult neile imikutele kelle emal ei olnud piima ja ei olnud asendust ema kes piima pumpaks lapsele, isegi tanapaeval on WHO saidil kirjas et koige oarem viis last soota lapse tuleviku tervise jaoks rinnapiim, siis rinnapiim teiselt emalt, siis rinnapiim kombinatsioonis pulbriga et laps saab vahemalt natuke antikehasid ja imuunsusteemi tugevndavaid aineid ja koige viimane viis on rinnapiima asendaja, mida tanapaeval fuusiliselt kes saaksid piimaga last toita ei toida vaid hakkavad koge varakult lapsele mis on vordne taiskasvanu rampstoiduga sisse sootma. pulbrid said populaarsejd 69ndatel tanu feministidele kes bordoiguslikkust tahtsid et naised lastega kodus ei oleks vaid kohe toole tagasi laheksid. mis puutub lapse uksijatmisse mallukas ei hari ennast ilmselt ka neuropsuhholoogia alal, lapse nutma jatmine ja varakult emast lahutaminw ei tee teda iseseisvaks, see laheb emainstinktide vastu kas sa naed koera ara jslutamas kutsikate juurest? loviema voi ahviema jatab oma jarglase uksi istuma? kui laps tunneb stressi imikuna kui nutab ja ema ei tule toodab see vastavaid hormoone mis pohjustavad sotsiaalseid probleeme ja ebakindlust taiskasvanu eas, ma taiesti noustun sellega mina olin rinnalaps, magasin emaga, kolisin valja kodust kui olin 18 ja mul on emaga parimad suhted, mind ei jaetud ka kellegi teise hoida. kasvatan ka oma ladt teadmisega et ma olen alati oemas ta jaoks, imikuna voi suurena. .. aru ma ei saa ainult miks me loeme harinatu inimese artikleid? minuarust on kurb kui 2 aastane ei marka et ema on nadal aega ara olnud, ma motleks tosiselt jarele, see naitab et ema on jatnud last nagu probleeemi teiste hoida et tilulilu teha ja oma elu elada, mis mote uldse ladt saada oli?
i
inna/ 24. august 2014, 01:48
Aitäh Hmm-le ja M-le sisukate ja arukate väljaytlemiste eest!
m
M./ 23. august 2014, 23:49
Iga kord kui satun tema üllitisi lugema saan veelkord tõestust, kui rumala inimese on tegu...
Häda on kõiki teisi emasid koguaeg mingiteks kanaemadeks sõimata? Kuidagi teistmoodi võiks oma kompleksidega tegeleda...See, et sina ringi möllad ja tahad näidata oma elu sellisena, et "teen-nägu-et-miskit-pole-muutnud-seoses-sellega-et-sain-vahepeal-emaks" ei tähenda et kõik teised emad sinu kõrval kohe kanaemad on.
Jumala eest tee ja kasvata oma last kuidas tahad ja ära jumala eest loe ühtegi raamatut ega kuula kedagi teist, sest ainult SINA oled kõige targem ja teadjam. Usu, aeg läheb edasi ja kasvad sinagi ja saad targemaks :D
Küll siis ükshetk näed nende ringi tuulutamiste tagajärgi arvates, et lapsel on on hea küll, sest midagi ju ei juhtunud temaga...NAIIVNE!

m
M/ 23. august 2014, 23:08
Kui kauaks tohiks jätta - vastust ei ole. Vastuse saaksid kui küsiksid kui kauaks tahaksid jätta. MIna ei taha olla oma lapsest eemal, saan temaga teha peaaegu kõiki asju ja neid, mida ei saa teen lihtsalt hiljem kui ta on veidi suurem juba. Reisile võtaksin kaasa ja lihtsalt reisi teeksin lähemale ning koos lapsega läbimõeldult. Lapse jaoks on olulisem kui kallid mänguasjad ning vankrid ja riided see, et ta saab olla oma emaga. Lähedusetunne on see, mid ei korva reisidelt toodud uhked kingitused. Elu on lühike ja seda väärtuslikumad on minutid, mid lähedastele kingime - ytles M. K ja tal oli täiesti õigus. Eriti kehtib see õrna lapseea kohta 0-3a, mis ka Freudi psüühilise kujunemise jaoks on elulise tähtsusega.
s
see sellest/ 23. august 2014, 22:30
mida helli teeb seitsmekuune laps laulupeol? koos vanaemaga? mida ta teeb rannas? siis kui emme vahib pilte...
kui seda mallukat poleks olemas, tuleks ta välja mõelda.
s
s.a/ 23. august 2014, 22:06
Minul on sellest jällegi oma arvamus,minu esimesed 2 last ei võõrastanud kedagi kuna sellel ajal käisin koolis ja sellel ajal tegelesid nendega vanavanemad,tädid/onud või isa kui ta tööl polnud...nüüd kus mu kolmas laps on 10 kuune olen hädas sellega,et ta on olnud enamus ajast minuga ei saa ma teda jätta mitte kellegi teisega kui 2 tema onuga kuna ta ei lepi kellegiga(ehk siis võõrastab kõiki,kaasa arvatud vanavanemaid)ma ei saa korraxi ta silmapiirilt kaduda nii ,et ta ei hakkaks hüsteeriliselt nutma...nii et mina eriti omale puhkusi võtta ei saa ilma et mul poleks tema onusi kellega ta lepib...soovitus emadele ,palun ärge hoitke oma lapsest kramblikult kinni ja harjutage neid võõrase inimestega ja vanavanematega olema,kui kunagi tahate kuhugi minna sellisesse kohta kuhu oma last kaasa võtta ei saa et ta lepiks sellega ilma probleemiteta...minul ongi nüüd probleem et kuidas teda võõrutada endast ja et ta lepiks ka vanavanemateka kuna tahaks ka vahel mehega väljas käija kuid last ei saa igalepoole kaasa võtta...see on minu kogemus lastega ,et iga laps on erinev kuigi nad on ühe ema lapsed...
k
korraxi/ 23. august 2014, 22:32
"ärge hoitke kramblikult"
Sa käisid kahe esimese lapse ajal algkoolis ja seegi jäi pooleli?
s
S/ 23. august 2014, 13:08
Tegelikult on tegu ju sinu isikliku lapsega ning on täiesti sinu oma asi kuidas teda kasvatad:) kuula kõik õpetajad vaikides ära ning tee nagu ise heaks arvad ning tunned. Mis sobib sulle, su perele ning lapsele. Sa isegi ei pea enda tegemisi selgitama ega kuidagi vabandama (ärme nüüd keegi siiski lugege välja üle piiri minemisi- päris üksinda koju jätmist, füüsilist haiget tegemist ja muud taolist). Lapsed on erinevad, pered on erinevad ja ka sina oled erinev:) mine reisile ja naudi seda ning las laps naudib vanaema seltsi ja vanaema lapse oma. Mida rohkem laps kasvab seda vähem ta tahab aega vanavanematega veeta, las teevad seda siis nüüd ning tunnevad teineteisest rõõmu! Pea meeles- sa ei pea kellelegi oma pere otsuseid selgitama!
m
23. august 2014, 12:28
Mina olen kuulnud valemit vanus aastates = 1 päev ja mina ei suudagi oma kohe 2 aastaseks saavast lapsest üle ühe öö eemal olla. Lapsed on väga erinevad, aga üle aastane on oluliset rohkem kiindunud, kui imik. Isiklikult arvan, et eemalolek vanematest mõjub turvatundele ja see omakorda mõjutab lapse loomust jms. Minu vanem poeg sai just 19 ja oma kogemustest poisslastega võin öelda, mida memmekam väiksena, seda enesekindlam suurena :)
h
Hmm/ 23. august 2014, 12:19
Emaks ei sünnita, emaks kasvatakse koos lapsega. Mina sinu asemel nii kaugele ette ulatuvaid plaane ei teeks. Või kui teeks, siis raha sisse ei paneks.
Peaaegu 2-aastane on hoopis midagi muud kui 2-kuune või peaaegu aastane laps. Selleks ajaks on tal kõndimine selge, ta räägib niivõrd-kuivõrd, tal on omad hirmud ja rõõmud, soovid ja vajadused, mis võivad totaalselt erineda sellest, millisena sa teda täna tunned.
Beebi põhivajadused on teistsugused kui väikelapsel. Aga tulles tagasi oma kommentaari esimese lause juurde - sa ei saagi seda enne teada kui oled olnud väikelapse ema...
Sa arvad end olevat esimene ema, kelle arvates kõik teised lapsed on halvasti või valesti kasvatatud. Seda juhtub esimese lapse emaks olemisega. Mul on lapsi rohkem kui üks. Loen aeg-ajalt su üllitisi ja meenub, milliseid põhjapanevaid ja geniaalseid tähelepanekuid ma ise esimese lapse emana tegin. Praegu on naljakas. Ja natukene häbi.
m
Moon/ 23. august 2014, 12:07
MIna ei jäta last mujale ööbima. Lapsel on oma kodu mitte ei pea ta olema öösiti kuskil vanavanemate juures, kindlasti mitte enne 3-4a saamist. Väga alarmeeriv on see, et "laps kedagi ei võõrasta" - see võõrastamine on lapse ARENGU näitaja muide. Lapsele on oluline olla oma vanemate lähedal, mitte et "näe, temaga ei juhtunudki midagi kui ma ära olin". Minu arvates imelik suhtumine.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee