Maailm

Ukraina süüdistas Venemaad otseses sissetungis (4)

BNS, 22. august 2014 14:26
Ukraina julgeolekujuht süüdistas reedel Venemaad otseses invasioonis, kuna Moskva saatis vastuolulise "humanitaarabikonvoi" veokid Kiievi nõusolekuta Ida-Ukrainasse.Foto: AFP / Scanpix
Ukraina julgeolekujuht süüdistas reedel Venemaad otseses invasioonis, kuna Moskva saatis vastuolulise "humanitaarabikonvoi" veokid Kiievi nõusolekuta Ida-Ukrainasse.

"Me ütleme, et see on otsene invasioon. Küünilisest Punase Risti maskeeringust hoolimata on need sõjaväesõidukid," ütles Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) direktor Valentõn Nalõvaitšenko.

Teise julgeolekuametniku sõnul vastutab separatistide valduses olevat ala läbiva konvoi julgeoleku eest nüüd ainult Venemaa.

Venemaa teatas reedel, et on tüdinenud Kiievi loa ootamisest ning annab vastuolulisele "humanitaarabikonvoile" korralduse alustada liikumist separatistide käes oleva Luganski poole.

Ukraina võimude teatel liigub 34 veokist koosnev Vene "humanitaarabikonvoi" esimene kolonn Rahvusvahelise Punase Risti Komitee (ICRC) eskordita.

Nalõvaitšenko sõnul istuvad Vene humanitaarabivoekite juhid järgmiseks illegaalselt Ukrainasse toimetatud sõjamasinate rooli.

"Tegelikult on roolis rühm inimesi, kes hakkavad juhtima neid sõjamasinaid, mis sisenevad iga päev illegaalselt läbi Izvarine ja teiste kontrollpunktide [mis ei allu Ukraina kontrollile]," sõnas ta.

Sissetung toimub esmakordselt "Punase Risti kattevarjus", süüdistas ta.

Nalõvaitšenko seletas, et humanitaarabikonvoi veokeid juhtivad mehed on saanud sõjalise väljaõppe ja pooltühje veoautosid kasutatakse separatistidele relvade viimiseks ja Ida-Ukrainas hukkunud Vene sõjaväelaste surnukehade minematoimetamiseks.

Samal teemal

23.08.2014
OSCE: kõik Vene abikonvoi veokid on tagasi pöördunud
23.08.2014
Meedia: Ida-Ukrainat juhivad jätised ja inimrämps
23.08.2014
Ukraina süüdistas Venemaad otseses sõjalises sissetungis
16.08.2014
Vene kingitus: humanitaarkonvoi seisab, üle piiri trügivad aga soomusmasinad!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee