Ahto LobjakasFoto: STANISLAV MOSHKOV
Õhtuleht.ee 22. august 2014 10:35
"Saksamaa kantsleri Angela Merkeli sõnad, et Balti riikidesse ei tooda alalisi NATO vägesid, on vallandanud tormi veeklaasis, mis ütleb enam meie endi kui Saksamaa kohta. Kõigepealt seda, kuivõrd lühiühendatud on meie julgeolekupoliitiline debatt isegi kõige ametlikumal tasandil," sõnab Ahto Lobjakas.  "Kõige kummastavam on ametlik usk, et NATO kohalolu tähendab automaatset kaitset."

"NATO egiidi all siin viibivad väeosad ei sekkuks Venemaa ründe puhul Eesti poolel sõjategevusse," vahendab ERR-i uudisteportaal Lobjaka se öeldut. 

"Esiteks ei ole nad selleks valmis. Teiseks (mis on ka olulisem) jääb sõttaminek iga NATO liikmesriigi enda otsustada. Kui Ämaris on Portugali lennukid, saab üksnes Lissabon otsustada, mida nendega peale hakata. Sõja puhkedes need sümboolsed väed tõenäoliselt lihtsalt evakueeritaks Eestist."

Samal teemal

Kommentaarid  (22)

Täisti õige jutt. 23. august 2014 01:21
Hävituslennukitega täpselt nii ongi, et peavad saama oma riigi presidendilt enne loa kui vaenlase lennkit tulistada tohivad. Maksimaalne mida nad saavad teha on saata ja jälgida. Seeda luba muidugi kiirelt ei tule ja kui tuleb siis juba hilja. Tegelikult nendest hävitajatest mingit kasu ei ole ja arvatavasti on sama maavägedega.
Lobi. 22. august 2014 23:06
Lobjakas on üks vastik iriseja vend, kogu aeg on tal midagi millegi kohta iriseda. Miks teda üldse küsitletakse?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS