Kodu

Vana aiapuu uus elu 

Ia Mihkels, 22. august 2014, 07:00
Mõnus looduslik rada, mida lillepeenarde vahele ammu olete igatsenud – miks mitte katta see maha võetud õuepuust lõigatud puitketastega. Kui teha rada korralikult, nagu aiateede rajamise õpetused ette näevad, pole enam ka tee rohimise vaeva, samas ei keela keegi puidukettaid lihtsalt muru sisse sammupikkuste vahedega astumisalusteks sättida.Foto: Erakogu
Puud, ehkki üsna pikaealised, ei kesta siiski igavesti ja vahel tuleb koduaiastki maha võtta mõni ühel või teisel põhjusel väga armsaks saanud puu. Kindlasti ei maksa seda pikemalt mõtlemata küttehalgudeks saagida.

Sellest, mis seisus puu on, sõltub, milliseid juppe temast kasutada annab – kas meisterdada väike küünlaalus, esikuseinale nagi, tuppa diivanilaud, öökapi aseaine või midagi sootuks suurejoonelisemat. Tean osavnäppu, kes õõnestas seest tühja koorimata puutüve veelgi tühjemaks ning meisterdas sellest sauna eesruumi uhke kapi, aga ka meistrimeest, kes tormis murdunud hiiglasliku tamme tüvest maakodu õuele laste jaoks muinasjutumaja tegi.

Kui olete aia sügisesel ülevaatusel jõudnud otsusele, et mõne puu elupäevad on loetud, mõelge aegsasti – õunapuu, mida praeguse pere vanaemaseisusse jõudnu oma titepõlvest mäletab ja mille võra all istudes on alati nauditud sulneid suveõhtuid, või väravakask, mis olnud mitme põlvkonna tulemiste-minemiste tunnistajaks, on teise elu ju kõigiti ära teeninud, möödugu see siis mis kujul tahes.

Häid ideid: www.woohome.com

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee