KIBEDAD TÖÖPÄEVAD: Tatjana näitab pisikest osa varast, mis päästa õnnetus. Kuivatada, uuesti pakendada ning peagi müüki! Plaan tundub lihtne, teostamine võtab aga ohtralt aega. Foto: Laura Oks
Karoliina Vasli 22. august 2014 07:00
Lao ja poe põlenguga ligi pool miljonit eurot kahju kandnud Kangadžungli tiim on optimistlik – täna avatakse taas uksed ning jätkatakse kergemat kahju saanud kauba päästmist.

Mustamäel ühe eramaja garaažis on maas sadu eri pikkuses ja värvitoonis riidelukke, eemal vedelevad kotid lõngakeradega. Poolteist nädalat tagasi põlenud Kangadžungli juhi Ailen Nõmbergi kodust on saanud omamoodi staap. Mis poest vähegi päästa suudeti, on siin kuivamas. Vajadusel pestakse.

"Ilmaga pole ikka vedanud," ohkab Kangadžungli laotöötaja Tatjana, kui taevakraanid taas avanevad ja tormab katusega terrassi juurde, et kaste koomale tõmmata. Nõmberg ütleb, et kohati on vihm isegi hea. "Kutsume seda vihmapesuks, laotame õue peale laiali ja nii nad puhastuvad, hiljem paneme kuivama. Väga sooja ilmaga läheksid hallitama või kopitama."

Täna avab Kangadžungel uksed umbes 500ruutmeetril, mis tulekahjust puutumata jäid. "Lõhnab ehk küll, aga see on ka kõik," selgitab Nõmberg.

Töö ülejäänud kraamiga jätkub. Praegu on ametis ühtekokku umbes 35 inimest. Tuleb arvestada, et tuulutamise ja puhastamise kõrval tuleb paljud tooted ka uuesti pakendada.

Mõeldes selleks kuluvale ajale ja muudele ressurssidele, tunnistab ta: "Mõneti olnuks ehk lihtsam, kui olekski kõik ära põlenud."

Põhjuseks halogeenlamp

12. augustil kell 0.06 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas J. Kunderi 8a asuvas kolmekorruselises ärihoones. Päästjate saabudes põles hoone katus lahtise leegiga. Kustutustöödel osales kogu Tallinna päästeressurss ja kustutustööd kestsid üle kümne tunni. Tulekahju sai alguse valgustist, täpsemalt halogeenlambist. "Rääkisin sündmuskohal käinud valvemenetlejaga," märgib Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs, "seda, kas valgusti oli ööseks sisse lülitatud või mitte, polnud enam võimalik kindlaks teha."

Küll aga saab Hirsi kinnitusel öelda, et tegu oli õnnetusjuhtumiga, pole mingeid märke, et see võinuks olla süütamine.