Repliik

Vastulause | Ma pole oma vastust muutnud (12)

Raul Kivi, Pärnu linnavalitsuse kodutute hoolekande ja toetuste peaspetsialist, 21. august 2014 16:58
Foto: ARNO SAAR
Vastulause artiklile "Sotsiaaltöötaja naljakas ettepanek: laduge kooliasjad korvi ja siis tühistage ost!" ÕL 21. 08. 2014

Artikli autor on minu vastuseid esitanud kontekstiväliselt ning jätnud väära mulje, nagu oleks ma ühele ja samale küsimusele vastanud erinevalt ehk oma vastust muutnud. Artikli autor on lugejat eksitanud, jättes märkimata, et minu antud erinevad vastused olid tingitud mulle esitatud erineva sisuga küsimustest.

Oma esimeses kirjas küsis Teele Talve minult, kas Õhtulehele kirjutanud pereisa väited vastavad tõele. Tsiteerin minule saadetud teksti: "Kirjas väitis mees, et esitas Teile kooliasjade soetamiseks mõeldud toetusrahade saamiseks nimekirja vajaminevatest asjadest koos hindadega. Tema sõnul ei olnud see aga piisav ning Teie kui toetuste peaspetsialist soovitate tema laste emale laste koolitarvete ja kooliriiete ostmiseks võtta kolmest erinevast kauplusest hinnapakkumised, et seeläbi määrata vajaliku toetusraha summa. Kui aga pereema väitis Teile, et poed selliste asjadega üldjuhul ei tegele, olite Te soovitanud pereemal lasta kõik kaupa täis korvis kassast läbi ning pärast tšeki saamist ost annulleerida."

Vastasin Õhtulehe esindajale, et kirja sisu ei vasta tõele ning pereisa pole mulle esitanud ühtegi nimekirja vajaminevatest kooliasjadest koos hinnaga. Samuti kirjutasin oma vastuses: „Mõned toetuse taotlejad on väitnud, et hinnapakkumiste võtmine koolitarbeid müüvatest kaupadest pole reaalne, kuna poed neid ei väljasta. Tuginedes tegelikele andmetele olen neile kinnitanud, et hinnapakkumisi on võimalik saada ning toonud asjakohase näite."

Järgmises kirjas esitas T. Talve täpsustava küsimuse, mida polnud enne esitatud, tsiteerin: "Teie ei ole pereemale öelnud, et ta peaks minema poodi ning laskma asjad kassast läbi ning siis ostu annulleerima?" Sellele küsimusele antud minupoolne vastus on artiklis õigesti ära toodud.

Käesolevaga kinnitan, et erinevalt T. Talve esitatud eksitavast väitest ei ole ma oma vastust muutnud. Ma ei ole ühelegi toetuse taotlejale öelnud ega nõudnud, et taotleja peaks minema poodi ning laskma asjad kassast läbi ning siis ostu annulleerima.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee