Idusalati valmistamine. Pilt on illustreeriv. (Marianne Loorents)

Sellel nädalal alustas tegutsemist idutoitu tootev ettevõte Idutoit OÜ. 

Idutoit on idandatud nisu põhjal valmistatud toode, millele on lisatud mesi, kuivatatud puuviljad, pähklid, seemned ning taimsed õlid. Idutoit ei sisalda suhkrut, konservante ega muid tehislikke lisandeid. Idutoitu ei töödelda termiliselt või keemiliselt. Kõik koostisosad on naturaalset taimset päritolu, teatas KredEx.

Toodangu säilivusaeg on 6 päeva.

Ettevõtte käivitaja Aleksei Kuznetsovi sõnul on idandatud seemnete põhjal valmistatud toit mujal maailmas väga populaarne.

"Eestis puudub hetkel võimalus osta idandatud seemnetest valmistatud toite. Eestlaste hulgas on aga üha rohkem inimesi, kes eelistavad süüa igapäevaselt taime- ja toortoitu. Soovime laiendada nende toiduvalikut pakkudes tervislikke ning Eestis kohapeal valmistatud idutoitu," ütles Kuznetsov.

Idutoit OÜ käivitamist aitas stardilaenuga rahastada riiklik finantsasutus KredEx.

Jaga artiklit

5 kommentaari

T
Tohter  /   13:41, 22. aug 2014
Idutoit,idutoit,loen ja mõtlen,mõtlen ja ja loen,idud,kui idu saab valgust mis siis tekib,seda teab iga rumal.Valgust,valgust,tekib glorofüll ( chl ),läheb roheliseks.Ei,tuleb veel uurida,ülikooli päevikud lahti teha.Ühesõnaga,rahvas olge ettevaatlikud,täielik mürk,võib olla isegi eluohtlik.
E
ei nisule  /   12:01, 22. aug 2014
Sisaldab nisu, st. gluteeni. Hoidke eemale. Idandamine ei eemalda nisust kahjulikke valke.
Sööge kodumaiseid köögivilju, ülearetatud teravili ei ole inimtoit.
www.wheatbellyblog.com

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis