Eesti uudised

Valitsus otsustas kehtestada ajutiselt piirikontrolli (7)

Toimetas Kristin Aasma, 21. august 2014, 10:44
Eesti-Läti piirFoto: Aldo Luud
Valitsus otsustas tänasel istungil taaskehtestada sisepiiril ajutiselt Eesti Vabariiki sisenemisel piirikontrolli isikutele ja transpordivahenditele ning riigipiiri valvamise, et tagada Eestis toimuva Ameerika Ühendriikide presidendi visiidi ajal avalik kord ja riiklik julgeolek.

Piirikontroll ja riigipiiri valvamine kehtib alates 31. augusti 2014. a kella 14:00-st kuni 3. septembri 2014. a kella 23:59-ni Eesti Vabariigi ja Läti Vabariigi riigipiiril ning sadamates ja lennujaamades Eestisse sisenevate isikute suhtes, teatas riigikantselei.

Tavalise reisija jaoks piirikontrolli ajutine taaskehtestamine suuri muudatusi kaasa ei too. Inimesed peavad silmas pidama, et neil oleks piiri ületades kaasas kehtiv pass või ID-kaart, autojuhtidel ka sõiduki dokumendid. Passi templit ei lööda.

Sisepiiril riigipiiri valvamise taaskehtestamise ajal ei ole lubatud Eesti ja Läti piiri ületamine piiripunktide vahelisel alal.

Samal teemal

Kui Ameerika Ühendriikide president lahkub Eesti Vabariigi territooriumilt enne 3. septembri 2014. a kella 23:59, lõpetatakse piirikontroll isikutele ja transpordivahenditele ning riigipiiri valvamine sisepiiril USA presidendi Eesti Vabariigist lahkumisel.

Piirikontrolli ajutise taaskehtestamise kui haldusmeetme eesmärk on tagada sisepiiri valvamise ja piirikontrolli kaudu tõhustatud kontroll Eestisse saabuvate isikute üle.

Riigipiiri ületamise kontrollis ja riigipiiri valvamisel kohaldatakse välispiiri ületamise ja kontrollimise nõudeid, mis on sätestatud Schengeni piirieeskirjades, riigipiiri seaduses ja Vabariigi Valitsuse 17. septembri 1997. aasta määruses nr 176 "Piirirežiimi eeskiri". Tollivormistust ei teostata ega kohaldata sanitaar-, veterinaar- ja fütosanitaarkontrolli nõudeid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee