Maailm

Obama: USA ajakirjaniku pea maharaiumine šokeerib kogu maailma (13)

Toimetas Geidi Raud, 20. august 2014 21:19
Barack ObamaFoto: AP / Scanpix
USA president Barack Obama sõnul on ameerika ajakirjaniku James Foley pea maharaiumine vägivallaakt, mis šokeerib kogu maailma teadvust.

Obama ütles, et hukkamise videokaamera ees läbi viinud Islamiriigi rühmituse ideoloogia ei ole jätkusuutlik ning ühel hetkel kukub nende liikumine läbi, sest tulevik on nende päralt, kes rajavad, mitte ei hävita, vahendas BBC:

"Üks asi, milles me kõik saame üksmeelel olla, on see, et sellisel rühmitusel nagu ISIL ei ole kohta 21. sajandis," ütles Obama.

"Ükski religioon ei õpeta inimestele süütute massilist tapmist. Ükski õiglane jumal ei toeta seda, mida nad tegid eile ja mida nad teevad iga päev," sõnas Obama. "ISIL-il ei ole ideoloogiat."

USA president ütles, et rääkis kolmapäeval Foley perekonnaga ning avaldas neile kaastunnet.

Islamiriik (IS) postitas teisipäeval video, milles oli näha, kuidas islamistid hukkasid Ameerika Ühendriikide ajakirjaniku James Foley pea mahalõikamise teel. Valge Maja kinnitas pärast video analüüsimist, et see on autentne. 

Islamistide sõnul on tegemist kättemaksuga Ühendriikide õhurünnakute eest Iraagis.

Videos näidatakse elusana ka teist USA ajakirjanikku Steven Sotloffi, kelle saatus sõltub islamistide ähvardusel president Barack Obama edasistest käikudest. Obama oma kõnes aga Sotloffi ei maininud.

Samal teemal

04.09.2014
Äärmusrühmitus Islamiriik survestab Obamat ja Putinit
02.09.2014
Islamiriik teatas teise USA ajakirjaniku hukkamisest
26.08.2014
FOTOD: vaata, kuidas möödus Iraagis hukatud USA ajakirjaniku James Floey lapsepõlv ja elu!
25.08.2014
Ühendriikide ajakirjaniku Foley hukkas Iraagis Londoni räppar

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee