Repliik

Heimar Lenk | Olgem ausad, ka valetades? (21)

Heimar Lenk, riigikogu liige, Keskerakond, 20. august 2014, 16:11
Foto: TEET MALSROOS
Kas olete märganud, kui sageli haaravad eestlased oma siiruse tõestamiseks verbaalse päästerõnga järele?

„Olgem ausad," hüüavad oma esinemistes ministrid ja riigikogu liikmed, isegi kunstnikud ja kirjanikud üha sagedamini. Milleks on ausal inimesel oma ausaks jäämist kogu aeg kinnitada vaja?

Ei suudetud tõde välja selgitada ka Andrus Veerpalu juhtumi puhul. Suusakoondise endise juhi Mati Alaveri põiklevaid teleintervjuusid oli lausa hale vaadata.

Kas VEB fondi uurimiskomisjoniga läks paremini? Millega suurt kära põhjustanud uurimine lõppes? Fiaskoga. Ei tõestatud ju midagi. Rahandustuusad Vahur Kraft ja Siim Kallas ei suutnud midagi meenutada. Mälu öelnud meestel üles.

VEB fondi loo üks võtmefiguure Aleksander Matt jalutas linna peal rahulikult ringi ja andis Eesti Ekspressile intervjuu, kuid komisjon teda üles ei leidnud. Tähendab, ei tahetudki leida, kuigi rahvale valetati, et püüti leida. Komisjoni tööle saadi õigel hetkel pidur peale.

Aga Estonia komisjon? Kas oleme saanud ammendava vastuse parvlaeva ülikiire, 35minutilise, põhjamineku kohta? Pole ju. Vaid häma on avalikkusele ja hukkunute omastele edastatud.

Pisut kibestunult ütles Rein Lang riigikogus peetud lahkumiskõnes välja ühe tänapäeva tõe. „Mulle tundub, et tänases Eestis on turunduslik võidumees see, kes suudab välja mõelda sellise vale, mis oleks sedavõrd suur, et see muutuks hetkeks usutavaks, ja mida levitataks enne ümberlükkamist vähemalt ööpäeva jooksul." Pärast seda algab suure vale aastatepikkune iseseisev elu. Kuni ta tõe pähe unustatakse.

21 KOMMENTAARI

p
parteitu 26. august 2014, 01:59
hea ja õige jutt. aga nali vaadata, kuidas reffi- ja isamaamaffia ennast puudutuna tunnevad.kohe näha, kes need riigivargad on.
t
tom 25. august 2014, 15:32
poe sinna piimavanni Anule kaissu ja ära plära,,altkäemaksuga sa seal riigikogus oled,,,100 tuhande krooniga ju ,,,ostsid ,,räpina pensionäride hääli? vöi ei?
Loe kõiki (21)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee