Fentanüüli suitsetamine.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Õhtuleht.ee 19. august 2014 09:58
Politsei sõnul kaasneb kooliaasta algusega narkootikumide leviku laine noorte hulgas ning korrakaitsjad soovitavad lapsevanematel olla tähelepanelikud, et hoida ära laste meelemürkide küüsi langemist.

Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse juhtivuurija Margo Kivila ütles, et just kooliaasta algus toob kaasa aktiviseerumise, kuna paljud õpilased asuvad elama ühiselamusse, tulevad kodudest ära, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Uute sõprade tekkimine ning seltskonna heakskiidu saamine on juhtivuurija hinnangul kaks tegurit, mis soodustavad noorte hulgas narkootikumide proovimist.

Kivila sõnul on noorte seas põhiline murekoht kanep, aga esile on kerkinud palju ohtlikuma aine – fentanüüli ehk valge hiinlase suitsetamine.

Kui varem hoidsid noored sellest fentanüülist eemale ja arvasid, et see on selle allakäigutrepi kõige alumine aste ning süstimine hirmutas, siis nüüd on saadud teada, et fentanüüli on võimalik ka muul moel tarvitada, kirjeldas Kivila.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

.. 20. august 2014 23:26
Olen isegi seda teinud ,no ei kiida heaks esimest korda sai tehtud ja kohe tõmbasin üle :-D 2 päeva ei söönud midagi
Ei jõua kinni maksta 19. august 2014 14:11
Tere
ei hakka kedagi õpetama mida teha mida mitte, aga saage aru see on kommerts kaif-mida edasi seda kallimaks läheb- alguses on jube odav odavam isegi kui võtta pudel viina poest pärast juba kallim ja aastaga 100 eur päevas panna et ainuüksi end normaalselt tunda pole probleem... vaadake neid vaeseid venelasi, kes väikeste silmadega ringi silkavad, päevast-päeva uue doosi jaoks raha sebivad müües maha kõik mis neil kallis on, et osta RASKET
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS