Meedia

Novatours kaebas Eesti Ekspressi pressinõukokku (1)

BNS, 19. august 2014 09:32
Turistidest tühi Sharm el Sheikhi rand.Foto: AFP / Scanpix
Reisifirma Novatours kaebas nädalalehe Eesti Ekspress 23. juuli artikli "Egiptuse puhkus ja Egiptuse nuhtlus" tõttu pressinõukokku. 

Novatours leiab, et artikkel sisaldab eksitavat, ebatäpset ja moonutatud infot. Samuti ei ole reisifirma rahul, et leht enne artikli avaldamist nende poole ei pöördunud.

Artikli kohaselt tühistas Novatours 31. märtsil Eestist Egiptusse startima pidanud reisid, mille eest kliendid olid maksnud 590 eurot, samas 715 eurot maksnud Novatoursi Läti klientide reisid ära ei jäänud. Ettevõte põhjendas Eesti klientide reisi tühistamist vajadusega tagada klientide ohutus.

Vääramatule jõule viidates jättis Novatours klientidele raha tagasi maksmata ja Novatoursi poolele asus ka tarbijakaitseamet, ehkki välisministeerium tõstis ohutaseme eelviimasele ehk viiendale astmele ega rääkinud ka vääramatust jõust.

Artikli kohaselt kuulsid Novatours ja TezTour eesootavast Egiptuse ohutaseme tõstmisest juba 3. märtsil, kuid jätkasid erinevalt Soome ja Leedu reisifirmadest Egiptuse reiside müüki.

Novatoursi juhatuse liikme Andree Uustali sõnul lähtus reisifirma tegutsemisel ministeeriumi teatest ja tarbijakaitseameti pressiteatest vääramatu jõu kohta. Samas viitas välisministeeriumi hoiatus terrorismiohule ja ei maininud vääramatut jõudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee