Maailm

Fergusonis vahistati 90aastane holokausti üle elanud naine (16)

Toimetas Geidi Raud, 19. august 2014 09:58
Fergusonis vahistati 90aastane holokausti üle elanud naine.Foto: Twitter/stevenjhsieh
USAs Missouri osariigis Fergusoni linnas jätkuvad 18aastase Michael Browni surnuks tulistamise tõttu meeleavaldused politseivägivalla vastu. Teiste protestijate hulgas vahistati esmaspäeval ka 90aastane holokausti üle elanud Hedy Epstein.

Viimastel öödel vägivaldseks kiskunud protestide tõttu on praeguseks viidud Fergusoni linna Missouri osariigi rahvuskaardi sõdurid, vahendas Huffington Post.

Kuigi esmaspäev möödus linnas suuremate vahejuhtumiteta, võeti siiski protestijaid vahi alla.

Nii vahistasid korrakaitsjad ka 90aastase holokausti üle elanud Epsteini ja temaga koos veel kaheksa inimest, kes protesteerisid kuberner Jay Nixoni otsuse vastu tuua Fergussoni rahvuskaardi sõdurid ja keeldusid vaatamata politsei käsule laiali minemast.

Saksamaal sündinud Epstein on vaatamata oma kõrgele eale tuntud kui südi poliitiline aktivist, kes kuulub ka inimõiguslaste grupeeringusse Free Gaza Movement.

9. augustil päise päeva ajal maha lastud 18aastase Michael Browni surm on juba üheksandat ööd järjest olnud põhjuseks, miks tuhanded väikelinna Fergusoni elanikud tulevad õhtuti välja meelt avaldama.

Nädalavahetuse vägivallatsemise tõttu kutsus Missouri osariigi kuberner Jay Nixon eilseks õhtuks linna appi rahvuskaardi sõdurid, kelle peamiseks ülesandeks on kaitsta politsei operatiivkeskust.

Esimestel protestiöödel said aga kohalikud politseinikud väidetavalt just sõjaväe käest  soomustatud masinaid, kuuliveste, kummikuule ja pisargaasiballoone, mis süvendas veelgi arusaama, et politsei on kohalike inimeste vastu. Nüüd aga on tänavatel lausa sõjaväelased.

Samal teemal

05.12.2014
FOTOD: USA-s rassismi- ja politsei vägivalla vastased rahutused jätkuvad
25.11.2014
Fergusoni kohus ei süüdista politseinikku mustanahalise nooruki surmas, rahvas tuli taas tänavatele
09.10.2014
RAHVAS MÄSSAB TAAS: USA politsei lasi Fergusonis maha juba teise mustanahalise noormehe
27.08.2014
Põhja-Korea: USA on inimõiguste surnuaed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee