Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 18. august 2014 22:48
Tallinna tugikeskuse Juks töötajad võtsid allkirjad vaimupuudega hoolealustelt eestkostjate teadmata seoses tugikeskuse töötajate kollektiivpuhkusele jäämisega 70 päevaks.

23-aastase vaimupuudega naise ema Valentina Baygot pöördus ETV "Aktuaalse kaamera" poole murega, et tema tütrelt võeti allkiri tema teadmata, ning ta avaldas kahtlust, kas lapsed üldse said aru, millele nad alla kirjutasid, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Tugikeskuse juht Irina Kalde ütles, et kõigil, kes allkirja andsid, ei olegi eestkostjat, kuid tunnistas, et nendelt, kellel on eestkostja, ei oleks tohtinud allkirja võtta.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti direktor Vahur Keldrima selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et avaldus, millele tugikeskuse Juks kliendid alla kirjutasid, on teavitamaks kliente ja nende vanemaid sellest, et suvisel perioodil ei osutata igapäevaelu toetamise teenust nendele klientidele, kellel on sotsiaalkindlustusameti suunamiskiri, sest raha on teenuseks eraldatud 10 kuuks.

Merle Albrant Eesti inimõiguste instituudist ütles, et vaimupuudega inimese arvamus on loomulikult oluline, kuid eestkostja peab olema teadlik kõigist dokumentidest, millele tema hoolealune alla kirjutab.