Eesti uudised

Tallinna liikluskaos lõpeb loodetavasti koos augustiga (16)

Teele Talve, 19. august 2014 07:00
TRAMMITEE VALMIB: Rööpaid pannakse maha Vabaduse väljakul.Foto: Arno Saar
Kaos Tallinna liikluses leeveneb tublisti augusti lõpul. Kahe liini trammid hakkavad sõitma tuleval esmaspäeval. Kuid pole veel teada, milliste liiklusseisakutega ähvardab tallinlasi Barack Obama visiit 3. septembril.

Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo sõnul loodetakse Pärnu maantee avada juba augusti lõpul. Täpset kuupäeva ei usalda ta siiski öelda. "Ilmastikuolud võivad praegust kava mõjutada," ütleb Harjo ja möönab, et praegu pole veel teada, millal lõpetatakse Vineeri tänava ristmiku, Tondi tänava ristmiku ning Pärnu maantee viadukti remont.

Samal teemal

"Nende tänavate puhul sõltub liiklus edaspidigi sellest, kus parasjagu teetööd käivad. Vastavalt sellele on liikluskorraldust muudetud," räägib Harjo.

Transpordiameti juhataja sõnul hakkavad 1. ja 2. liini trammid kindlasti käima juba enne kooli algust. "Trammiliiklus Kopli–Kadrioru ning Kopli–Ülemiste liinil avatakse plaanipäraselt 25. augustil. Selleks ajaks on trammipöörangud vahetatud nii Narva maantee-Poska tänava kui ka Narva maantee-Maneeži tänava ristmikul," kinnitb Harjo. Pöörangud vahetati ka Viru ringil.

Kuni 2. liini tramm taas liikuma pääseb, jäävad sõitma 42. liini bussid, mis viivad sõitjad Koplist Vesse peatuseni Lasnamäel ja toovad nad ka tagasi samal liinil.

Harjo ei tea veel, kuidas korraldatakse ühissõidukite liiklus 3. septembril, kui Tallinnas on külas Ameerika Ühendriikide president Barack Obama. "Niipalju olen meedia vahendusel kuulnud, et kesklinnas on liiklus sel ajal oluliselt häiritud," ütleb Harjo, et temale pole veel midagi rohkemat öeldud.

Siseminister Hanno Pevkur on Päevalehele öelnud, et Tallinna kesklinnas töötavatele inimestele tähendab USA presidendi külastus seda, et 3. septembril tuleb minna tööle kella kaheksaks hommikul isegi sel juhul, kui tööpäev algab alles kell kümme. Siseminister lisas, et kellel võimalik, need võiksid töötada hoopis kodus, sest kesklinnas võib pikalt liiklus suletud olla. "Põhimõtteliselt kesklinna ei tasuks tulla," sõnas Pevkur Päevalehele.

Millised on aga täpsed muudatused, pole veel selge ka politsei- ja piirivalveameti pressiesindajale Ilmar Kahrole. "Niipea, kui võimalik, anname sellest teada," lubab Kahro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee