Käisin esimest korda Mariga pikemal autosõidul, mille käigus avastasin esiteks, et ma pean lapsele kiiremas korras turvatooli ostma, ja teiseks, et mul pole õrna aimugi, kuidas pikemas perspektiivis lõbustada last, kes peab tunde olema autosse kinni traksitud.

Kuidagi on õnnestunud nii, et väga kaugele me Mariga sõitnud ei ole. Kui olemegi, siis oli see nii ammu, et väike Mari jäi kohemaid magama, kui auto liikuma hakkas.

Aga nüüd on ta "suur tüdruk" ja ei taha enam kuskile kinni aheldatud olla. Veel vähem turvahälli, mis ei lase tal istuda, vaid sunnib olema kummalises poollamavas asendis.

Marile see ei meeldinud ja ta andis sellest teada - häälekalt. Esimene tund aitasid meid veel ta mänguasjad ja igasugused kõlisevad ehted.

Siis aitas söök. Siis kosutav pudel piima.

Aga viimased pool tundi oli lihtsalt tegemist üsna konstantse karjumisega: "Tahan siit välja!". Ma isegi üritasin talle igasuguseid kilisevad beebiäppe näidata, aga nendest ei olnud tolku. Minu sõbrake ei tahtnud autos enam olla.

Ega ma tegelikult ju ei tea, ehk oligi asi ainult turvahälli ebamugavuses?

Samas tunduks tobe turvatooli ostmisega kiirustada, sest meil ju pole autotki. Kuigi noh, see ost tuleb vast nagunii ära teha ja seetõttu kuulan hea meelega teie soovitusi turvatoolide koha pealt.

Ja muidugi põhiküsimus - kuidas teie oma lapsi pikkadel autosõitudel lõbustate? Mida kaasa võtate? Kuidas nuttu ära hoiate?

www.mallukas.com

Jaga artiklit

8 kommentaari

H
Hm..  /   22:13, 25. aug 2014
Soovitaks selg sõidusuunas turvatooli kuni 4 eluaastani vähemalt.Eestis neid ei praktiseerita aga Soomes ja eriti Rootsis on need kasutused...Väikelapse pea on kõige raskem kehaosa ja kui see õnnetuse korral peaks ette liikuma, võivad tagajärjed olla fataalsed..Ja kindlasti osta uus, esialgu on see suur väljaminek aga mina emana lapse tervisele ja elule hinda ei pane..Maksan kasvõi järelmaksuga aga turvavarustus pole koht kus kokkuhoidlik olla.
T
tips  /   13:50, 24. aug 2014
Räägitakse ikka beebidest, kes turvahällis ja ainuke asi mida näevad on seljatugi (kuna meie autos õhkpatja välja keerata ei saa, on turvahäll tagaistmel, seljaga sõidusuunas - ei aita ükski muinasjutt sellise tundidepikkuse seljatoevahtimise vastu). Ega kodus ju last tooli külge kinni ei seoks, vanemlikud õigused lähevad. Ainus variant - pool tundi enne uneaega, kannatab välja, siis uni, poolteist kuni kaks tundi max, ja pool tundi veel, kannatab, nt black sabbathit kuulates (ei tea miks, aga lapse lemmik). Kokku neli tundi sõitu. Väiksematega lihtsam, magavad kauem, eriti autos, suurematega lihtsam, näevad välja turvatoolist, aga just enne aastaseks saamist - kohutaaav!!!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis