Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kuidas üle elada pikad autosõidud?

Mariann Kaasik, 20. august 2014, 14:11

8 KOMMENTAARI

h
Hm../ 25. august 2014, 22:13
Soovitaks selg sõidusuunas turvatooli kuni 4 eluaastani vähemalt.Eestis neid ei praktiseerita aga Soomes ja eriti Rootsis on need kasutused...Väikelapse pea on kõige raskem kehaosa ja kui see õnnetuse korral peaks ette liikuma, võivad tagajärjed olla fataalsed..Ja kindlasti osta uus, esialgu on see suur väljaminek aga mina emana lapse tervisele ja elule hinda ei pane..Maksan kasvõi järelmaksuga aga turvavarustus pole koht kus kokkuhoidlik olla.
t
tips/ 24. august 2014, 13:50
Räägitakse ikka beebidest, kes turvahällis ja ainuke asi mida näevad on seljatugi (kuna meie autos õhkpatja välja keerata ei saa, on turvahäll tagaistmel, seljaga sõidusuunas - ei aita ükski muinasjutt sellise tundidepikkuse seljatoevahtimise vastu). Ega kodus ju last tooli külge kinni ei seoks, vanemlikud õigused lähevad. Ainus variant - pool tundi enne uneaega, kannatab välja, siis uni, poolteist kuni kaks tundi max, ja pool tundi veel, kannatab, nt black sabbathit kuulates (ei tea miks, aga lapse lemmik). Kokku neli tundi sõitu. Väiksematega lihtsam, magavad kauem, eriti autos, suurematega lihtsam, näevad välja turvatoolist, aga just enne aastaseks saamist - kohutaaav!!!
k
K./ 21. august 2014, 08:07
See une peale sättimise soovitus on kahtlane ja kehtib vist eelkõige nende laste puhul, kes päeval pikalt magavad. Mul kahene nt magab autos umbes 45 minutit - selle ajaga ei jõua just eriti kaugele. Kogu ülejäänud aeg tulebki lõbustada ja "klouni mängida".
h
huvitav/ 21. august 2014, 06:26
osa lapsevanemaid on vist ikka väga saamatud
last on võimalik väga edukalt lõbustada autos
kas kuulata autos mõnd muinasjuttu v mingit pere lemmikplaati ja kaasa laulda
tänapäeval võib olenevalt lapsest talle ka mõne filmi panna mängima
tehke autos praktiliselt sedasama, mida kodus, kui otse lapsele tähelepanu pöörata ei saa
pöörake lapse tähelepanu huvitavatele objektidele
kui laps istub juba turvatoolis,siis on ta selleks juba piisavalt suur
n
Nii ta on/ 20. august 2014, 21:03
Lõbustad korra ja jäädki klouni mängima. Parem harjutada laps rahulikult autoga sõitma ja esialgu võiks tõesti uneaegu ära kasutada. Kui kõht väga täis, siis ei pruugi ka sõit ilusti sujuda ja tühja kõhuga samuti mitte. Kindlasti peaks pikema sõidu ajal väikese vahepeatuse tegema, et laps sirutada saaks. Turvtollid on ka piisavalt kõrged, et aknast välja näha ja ilma uudistada. Milline turvatool sobib sõltub juba lapsest ja autost. See, mis sobib ühele ei pruugi teisele sobida ja me peame väga õnnelikud olema, et kaubanduses on valikud. Mingit turvatoolide ülevaadet leiab siit ka http://turvatool.blogspot.com/
l
Liis/ 20. august 2014, 15:55
Pole kunagi pidanud last autos söötma-jootma ega lõbustama, istub rahulikult, vaatab aknast välja ja naudib sõitu. See on üks väheseid kohti, kus ta tõesti vaikuses ja rahus lihtsalt naudib. Põhjus võib olla ka selles, et sünnist saati on ta igapäevaselt autos sõitnud, ka väga pikki ja riigipiire ületavaid otsi. Neil tuleb siis aeg-ajalt peatusi teha ja ta varem roomama/nüüd kõndima laskma.
t
20. august 2014, 15:32
Tahtsin just sama öelda- pikad sõidud tasuks ajastada nii, et laps magama jääks, kui vähegi võimalik. Kehtib päris pikalt, ka veel esimestes kooliklassides, nii et tasub harjutada.
b
Bibi/ 20. august 2014, 15:13
Last tohib turvatooli panna alles siis kui ta iseseisvalt istub sirge seljaga. Kaval oleks planeerida pikem sõit une ajale. Siis on jorramise aeg väiksem ja endal ka stressi vähem. Mina võtsin kaasa süüa-juua ning lemmikmänguasjad. Turvatoolis näeb laps juba aknast ka välja siis tal ka põnevam.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee