Lapse esimene sünnipäev tundub tähtis hetk. Siiski millegi algus, mis saadab teda terve elu - sünnipäevad. Ühtlasi tähistab see lapsevanemale ka seda, et tema beebi on nüüdsest väikelaps. Tundub ju nagu päris uhke põhjus peo pidamiseks, või mis?

Teised vanemad jälle ei taha nii väikesele sünnipäevapidu korraldada. Selle põhjusega, et aru ta nagunii ei saa ja mis seal külaliste peale ikka raha raisata. Mina leian, et kuigi laps ei saa otseselt aru, et tal on sünnipäev, saab ta ju ikka aru, kui ta on suuremas seltskonnas.

Teiste beebidega ju ikka põnevam ja seltsis segasem.

Jah, nii et oktoobris tähistame tema sünnipäeva küll, aga siiski otsustasin seda mitte teha kodus.

Kuigi tore on koju oma sõbrad-tuttavad kutsuda, siis pärast koristamine, kraamimine ja nõude pesemine nii tore ei ole. Õnneks ongi tänapäeval palju mängutubasid, kus saab lapse sünnipäeva pidada ja siis rahumeeli koju puhtust ja vaikust nautima minna.

Mängutubade valik on suur, aga Mari esimene suur sünnipäev toimub Bibi mängumaal, mis näeb nii lahe välja, et ma ei näe põhjust, miks ei võiks ka suured inimesed seal sellist omamoodi pidu korraldada.

Kuigi koht ja sisustus ei ole minu kujundatud, siis toidu ja tordi kavatsen ma teha just nimelt Marile mõeldes ja täitsa ise. Vähemalt ma proovin anda endast parima, sest üheaastaseks saab laps ju ainult ühe korra. Ja loomulikult väärib tähistamist ka aasta lapsevanematena!

Head lugejad, kus olete teie pidanud lapse esimest sünnipäeva?

Jaga artiklit

11 kommentaari

7
7-lapse ema  /   02:03, 20. aug 2014
Meie pidasime alati kodus oma laste esimesed sünnipäevad mitte väljas.
.
...  /   16:35, 19. aug 2014
kui sa tahad olla KEEGI ja kuuluda heasse seltskonda, siis ei ole üldse mõeldav, et sa ei pea oma lapse esimest sünnipäeva vähemalt 100 külalisega mõnes põnevas eesti mõisas, aga kuna see on mõeldud ikkagi täiskasvanutele, heale seltskonnale, siis võib see ka väga hästi toimuda mõnes ilusas restoranis, mida selleks õhtuks reserveerida, neid väärikaid kohti on ju praegu Eestis väga palju. Aga miks ka mitte näiteks kruiisilaeval...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis