Arvamus

Hajamõtteid arvamusfestivalilt (7)

Õhtuleht, 17. august 2014 17:57
Foto: Marianne Ubaleht
Taavi Rõivas, peaministerPeame võtma omaks avara julgeolekukäsitluse: sõjalise riigikaitse kõrval on samavõrd oluline pöörata tähelepanu sisejulgeolekule, energeetikale ja elutähtsatele teenustele.*Rahvuslik julgeolek algab muuhulgas inimeste oma riigiga rahuololemisest. Selles mõttes on sama tähtis, et inimesed tunnetaksid, et riigil on kindel plaan, kuidas kasvatada nii perede sissetulekuid kui ka pensione. Niisamuti, et tajutaks, et kogu Eesti ühiskonnal on ka ühiseid sihte.*Euroopa Liidu eesmärk energeetikas peab olema Venemaast sõltumise miinimumini viimine.

Sven Mikser, SDE
Ambitsioonikat eesmärki on vaja. Et ükski eesti laps ei oleks vaesuses. Et ükski inimene, kes käib täiskohaga tööl, ei peaks minema taotlema sotsiaaltoetust. Töist vaesust ei tohiks olla.

Andres Tropp, Eesti Energia
Oluline on see, et eelmisel aastal oli Eesti sõltuvus energiakandjate impordist keskmiselt 12% meie energiabilansist, Euroopas oli see 50-60%. Meie olukord on suhteliselt palju parem kui enamikus Euroopa Liidu riikides.

Kaja Kallas, Reformierakond
Üks asi on raha, aga tihti ei aita see neid sotsiaalselt tõrjutud inimesi. Tihti ei tunne nad end lihtsalt ühiskonna osana. Neil puuduvad sotsiaalsed oskused ja see ei aita neid sealt välja. Aitab see, et neid inimesi märgatakse. /.../ Nad tahaksid, et nende vastu tuntakse huvi.

Klara Hallik, ühiskonnateadlane
Ei tasu jätkata olukorraga, et inimesi on võimalik lahterdada või eksikombel uskuda, et Eestimaad on võimalik armastada vaid eesti keelt kõneledes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee