Eesti uudised

Anna-Maria Galojan: "Ma tohutult igatsen kodumaad ja tahan tulla tagasi."  (58)

Piia Õunpuu, 16. august 2014 22:21
Anna-Maria Galojan. Foto: ARNO SAAR
Paides toimunud Arvamusfestivalile pani punkti rühmitus nimega Kinoteater, kelle etteastes astus üles ka enda sõnul poliitilises eksiilis viibiv Anna-Maria Galojan.

Kinoteater esines manifestiga, mille pealkiri oli "Arvamusliidrid". See liitis endas püstijalakomöödialikku etteastet, muusikalist esinemist ning muu hulgas ka videointervjuud Galojaniga.

Samal teemal

Intervjuu alguses ütles Galojan, et ta tohutult igatseb kodumaad ja tahab tulla tagasi. "Ma armastan oma riiki ja näen oma tulevikku, et ma tulen tagasi," rääkis ta ning selgitas, et ei ole seetõttu ka Ühendkuningriigi kodanikuks hakanud ning sealses poliitikas kaasa löönud. "Aga ma tahan selle otsuse teha ise, mitte ma ei taha, et selle otsustaks Reformierakonna juhatus, kas ma saan oma riiki tagasi pöörduda," lisas ta. 

Temalt küsiti ka, miks ta on lõpetanud suhtlemise Eesti meediaga. Põhjuseks tõi Galojan temast loodud negatiivse meediakuvandi. "Ma ei anna intervjuid pärast seda kohtuotsust, sest mul ei antud võimalust end selgitada. Need artiklid tulid väga subjektiivsed ja ma mingil hetkel tundsin, et see on absoluutne tuuleveskitega võitlemine," rääkis ta. 

Galojan avaldas ka enda arvamust Eesti ajakirjanduse kohta: "Eestis vaba ajakirjandust ei eksisteeri. Toon näite Suurbritanniast: BBC ei karda kunagi vastanduda valitsusele ja avaldada oma arvamust. Keegi ei julge kunagi neile öelda, et peavad avaldama neid uudiseid, mis on sobilikud briti valitsusele."  

Ta mainis ka, et Eesti ajakirjanduses ei ole ühtegi mõrtsukat ega pedofiili nii palju noritud ja nii halvas valguses kajastatud kui teda. 

Eesti poliitmaastikul soovib Galojan näha kompetentseid inimesi. "Ma näen mitte järgmise peaministri, aga presidendina inimest nagu Tiit Vähi, kes suudab aru saada majandusest ja kellel on tugev poliitiline kogemus."

Viimasena küsiti Galojanilt, mida teeks ta esimesel päeval, kui ta Eestis tagasi on. "Esimesel päeval Eestis läheksin ma mere äärde. Ma tohutult igatsen merd, läheksin istuksin ja vaataksin merd," ütles Galojan. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee