Eesti uudised

Rein Kilgi kooliaasta algab taas (18)

Mattias Tammet, 16. august 2014 08:00
VALMIS: Rein Kilk asub pärast pausi uuesti koolipinki nühkima. Foto: ARNO SAAR
Kahe aasta eest ülikooli astunud, kuid möödunud õppeaastal akadeemilise puhkuse võtnud ärimees Rein Kilk ei jäta jonni ja jätkab mõne nädala pärast Tartu ülikoolis kirjanduse ja kultuuriteaduste õpinguid.

"Ma usun küll, et tuleb hakata jälle asjaga pihta," tõdeb Kilk. "Mõtlesingi, et järgmisel nädalal lähen dekanaadist läbi."

Mehe algne plaan oli kool lõpetada nelja aastaga. Aastane paus ei pruugi seda segada. "Võtsin väikese puhkuse, aga lugesin materjale edasi. Materjale, mille kallal töötada, on päris palju," lausub Kilk, kes on endiselt ülikoolist vaimustuses.

"Huvitavam, kui ma arvasin. Olen soovitanud sõpradele ka. Eilegi nägin [Olav – MT] Osolini. Tema on ka õppejõud Tallinna ülikoolis, aga ma soovitasin, et mingu õppima. Soovitasin talle just kirjandust ja kultuuriteadust."

Kilgi võitluskaaslane Kuku raadio "Keskpäevatunni" päevilt, Priit Hõbemägi, lõpetas kevadel Tallinna ülikooli ajakirjanduse eriala vaid aasta pärast sisseastumist, seejuures cum laude.

Stuudium kestab tavapäraselt kolm aastat, kuid Hõbemägi sai "VÕTA" (Varasemate Õpingute ja Töökogemuse Arvestamine) programmi kohaselt pisut krediiti. Siiski tunnistab ta, et lõpp läks väga raskeks ja peas mõlkusid edasilükkamise mõtted. Mis siis, et õppekava on suuresti Hõbemäe enda üles ehitatud.

Hõbemägi on Tallinna ülikoolis vastavatud eriala esimene ja seni ainus lõpetaja.