Maailm

Müstiline: hukkunud lennuki reisijad teevad pangaülekandeid! (25)

Õhtuleht, 16. august 2014 12:00
KAASTUNDESÕNUMID: Kuala Lumpuri lennujaamas on mälestussein, kuhu kõik soovijad võivad jätta oma sõnumi kaduma läinud lennukis olnud inimestele ja nende lähedastele. Foto: AFP / Scanpix
Viis kuud tagasi kadus jäljetult Kuala Lumpurist Pekingisse teel olnud Malaysian Airlinesi liinil MH 370 olnud lennuk 239 inimesega pardal. Ja nüüd teatas üks pank politseile, et juulis liikus kolme koos lennukiga kadunud inimese kontodelt suurem summa raha, peaaegu 30 000 eurot neljanda, samuti lennukis olnud inimese arvele ja võeti seejärel välja.

Kuigi raha liigutamine toimus juba 18. juulil, kirjutas Daily Mail sellest alles eile. Kriminaalpolitsei lubas alustada uurimist ja selgitada turvakaamerate salvestiste abil välja, kes on võimaliku pettuse taga.

Pole ju kuigi usutav, et lennuk ja selle reisijad on müstilisel moel kusagilt välja ilmunud nii, et keegi sellest ei tea, kuigi MH 370 kadumine on äratanud terve hulga vandenõuteooriaid.

Teine teooria kõneleb, et lendurid tahtsid reisijaid pantvangi võttes vabastada vanglast üht Malaisia vastupanuliikumise ninameest ja kui neile ära öeldi, siis uputasidki vihaga lennuki.

Kolmas räägib, et mingil salapärasel põhjusel maandus lennuk USA sõjaväebaasis Diego Garcia saarel, kus tsiviilisikuid pole ja seetõttu ei teagi keegi, mis lennukist sai. Sellele lisati kohe võimalus, et küllap ameeriklased tulistasidki lennuki alla, kui see nende salajasele baasile lähenes või kaaperdasid selleks, et saada kätte Hiinasse saadetud sõjasaladusi.

Kõige kummalisemad teooriad räägivad, et kuivõrd lennuki läheduses olevat nähtud ufot, siis küllap mõne teise tsivilisatsiooni esindajad Malaysian Airlinesi Boeing 777 mingil ainult neile teada eesmärgil ära röövisid. Ja 777 on ju üleüldse üks kahtlane number. Ning tagatipuks oli ikka ja jälle juttu tundmatutest terroristidest.

Lennukit MH 370 otsitakse jätkuvalt. Septembris võtavad uurijad uuesti ette süvaveeotsingud (Eestist suuremal) 50 000 ruutkilomeetrisel alal India ookeanis. Tegemist on ühe kõige kallima otsingutest, mida lennunduse ajaloos on korraldatud.

Samal teemal

04.10.2014
Miks me ei ole kohanud maavälist elu?