Eesti uudised

Päästeamet: olime tänasel hädamaandumisel valmis kõige mustemaks stsenaariumiks  (5)

Õhtuleht.ee, 14. august 2014 22:23
Foto: Karli Saul
Tallinna Lennujaamas tegi täna hädamaandumise Estonian Airi reisilennuk, mille üks rehv oli õhkutõusmisel purunenud. Päästeameti sõnul olid päästjad valmis kõige mustemaks stsenaariumiks, kuid õnneks möödus maandumine ilma suuremate tõrgeteta. Estonian Airi juhatuse liige Indrek Randveer kinnitas, et lennukis paanikat ei tekkinud ning inimesed suhtusid olukorda rahulikult ja mõistvalt.

Estonian Airi juhatuse liige Indrek Randveer märkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kell 18.10 Tallinnast väljunud lennuki õhkutõusmisel läks esialgu kõik plaanipäraselt, vahendab ERR-i uudisteportaal. Peatselt võeti aga lennukimeeskonnaga ühendust, kuna lennukirajalt leiti rehvitükk.

Pärast madalat ülelendu üle lennujaama tehti kindlaks, et purunenud on vasak siserehv ning langetati otsus, et tuleb uuesti maanduda siin samas Tallinnas, märkis Randveer. Turvalisuse mõttes kulutati aga Tallinna ümbruses lennates esmalt kütust ning seega viibis lennuk õhus kaks tundi.

Kuigi tänane juhtum oli Randveeri sõnul üsnagi erakordne, juhtus Estonian Airil sarnane juhtum vaid kolm nädalat tagasi Amsterdamis.

Samal teemal

16.08.2014
Lennuõnnetuste uurija: miks purunes taas sama rehv?
14.08.2014
VIDEO! Tallinna kohal tiirutanud tehnilise rikkega lennuk maandus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee