Eesti uudised

Taanis singiga levinud tapjabakter Eestit ei ohusta (4)

Katrin Helend-Aaviku, 14. august 2014 07:00
SULETUD: Lihatööstus Kopenhaageni ja Roskilde vahele jäävas Hedehusene väikelinnas, kus bakteriga saastunud sinki valmistati, on praegu suletud. Foto: Scanpix
Taanis on listeeriabakteriga nakatunud singi söömise tagajärjel surnud 12 inimest. Eesti veterinaar- ja toiduamet meil praegu ohtu ei näe.

Uudisteagentuuri STT andmetel leidsid surmajuhtumid aset paari viimase kuu jooksul. Rullepølse nime kandev lihatööstus, kust bakteriga nakatunud lihatooted müügile tulid, on praeguseks suletud ja surma põhjustanud sink poelettidelt ära korjatud. Taani tervishoiuametnike sõnul on praeguseks bakteri levik riigis kontrolli alla saadud.

Taani, Poola ja Ungari sealiha suure osa Eestis tarbitavast importsealihast. Kas ka Eesti inimestel on põhjust bakteri leviku pärast muretseda?

Veterinaar- ja toiduameti kauplemise ning impordi ja ekspordi osakonna peaspetsialist

Elle Männisalu praegu Taani juhtumil Eestile ohtu ei näe.

Samal teemal

"Taani ei ole sellest juhtumist kiirhoiatussüsteemis teatanud," ütleb Männisalu ja selgitab, et kui inimeste tervisele ohtlik toit on sattunud Euroopa turule, siis edastatakse sellekohane info kohe ka teistele liikmesriikidele. Taani juhtumiga seotud hoiatust aga siiani antud ei ole.

Listeeriabakter võttis kuus aastat tagasi Kanadas kahekümne inimese elu, kolm aastat tagasi oli USAs kolmteist bakteri ohvrit, kes nakatusid meloneid süües ning viisteist aastat tagasi vallandus bakter Soomes, nõudes nelja inimese elu. Viimastele sai saatuslikuks võitoodetes pesitsenud listeeriabakter.

Eestis teadaolevalt surmaga lõppenud juhtumeid pole olnud. Küll aga avastati eluohtlik listeeriabakter 2000. aastal Valga lihatööstuses ja Rakvere lihakombinaadis, kuhu bakter oli sattunud vastavalt Taanist ja Ungarist sisse toodud lihast, mille import tookord peatati. Eelmise aasta kevadel leiti listeeriabakterit ka ühe Saaremaa tootja mahepiimast.

Peiteaeg võib olla kuni kaks kuud

Listeeriabakter on looduses laialt levinud. Inimesed nakatuvad peamiselt toiduainetega: linnuliha, kala, sea- ja loomaliha, lihatoodete aga ka kanamunade ja lehmapiima kaudu, samuti nakatunud inimestega kokku puutudes. Aga ka taimsete toiduainete ja koduloomade ning kodus peetavate lemmikloomade kaudu. Koduski tasub olla toore liha, muna ja piimaga ettevaatlik ning järgida hügieenireegleid. Valmistoit ja toorained tuleks hoida eraldi ning näiteks pärast toore liha lõikamist ei tohi ilma nuga puhastamata sellega teiste toiduainete kallale minna.

Suuremas osas liha- ja piimatoodetes leiduv listeeriabakter võib eluohtlikuks osutuda lastele, vanuritele ning nõrga tervisega inimestele. Terviserikete ilmnemise peiteaeg võib ulatuda kuni kahe kuuni, mis teeb bakteri päritolu väljaselgitamise sageli keeruliseks. Haigestumine väljendub palavikus ja seedehäiretes, samuti võib listeeriabakter põhjustada
meningiiti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee