Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: miks osta kalleid mänguasju? (9)

Mariann Kaasik, 12. august 2014, 15:56
 
Kõik lapsevanemad kinnitavad alati, et osta sa lapsele nii kalleid mänguasju kui soovid, kõige armastatuimad lelud on alati need, mis ei olegi tegelikult mänguasjad. Nõnda ongi Mari kõige kallim vara ja põnevaim asi üks vana kotitükk, mille peal kuldne pannal.

Veel on meie peres suureks lemmikuks püreepakkide plastikkorgid - need värvilised korgid on lapsele tundideks tegevust pakkunud ja kuigi ei saaks öelda, et need on tasuta mänguasjad (sest ma ju püreede eest maksan) on nad kindlasti odavamad kui Fisher Price'i hirmkallid mänguasjad, mis mind natukene hirmutavad.

Näiteks laulev koer, Mari sai selle mingi 4-5 kuuselt, kuid seda vajutama õppis ta alles nüüd. Seega vedeles kallis koer enamasti põrandal, et aeg ajalt "Ma armastan sind!" karjatada ja mulle vähemalt südamerabanduse tekitada.

On ju öeldud, et kõik hirmkallid "arendavad mänguasjad" meelitavad lapsi oma tulede, helide ja viledega, mis teeb lapse asemel mõtlemistöö ära ja tegelikult hoopis pärsivad ta arengut arendamise asemel.

Seetõttu ei poolda ka mina igasugu plastikust lauvate junnide ostmist, mitte, et mul neid kodus ei oleks. Paljud on neid kingiks toonud ja kindlasti tuuakse veel.

Kuigi Mari esimeseks sünnipäevaks kavatsen ma kutsele märkida, et eelistatud on puidust mänguasjad ja näiteks klotsid, et vältida mõttetu Hiina kräpi koju tassimist.

Kuigi enne lapse sündi lubasin endale pühalikult, et minu lapsel ei hakka olema hordide viisi mänguasju, siis nüüd on neid siiski omajagu kogunenud. Peakski vist suurema laari jälle ära andma, sest tegelikult ei ole lastel ju asju nii palju vaja.

Mis teie arvate? Kui palju mänguasju on teie lapsel ja kui tihti te neid juurde ostate?

www.mallukas.com

Samal teemal

11. september 2014, 18:59
Malluka beebiblogi: üksteist kuud armastust
4. september 2014, 19:15
Malluka beebiblogi: kas paneme lapsele kohe genitaalrõnga ka?
26. august 2014, 17:56
Malluka beebiblogi: kes on kasvatamatud lapsed?
23. august 2014, 11:19
Malluka beebiblogi: kauaks tohiks last jätta vanemateta?

9 KOMMENTAARI

d
ddddd 19. august 2014, 09:41
Minu laps üldse eriti ei mängigi nende laulvate asjadega, vahel vajutab paari nuppu.. aga üldiselt on lemmikud igasugused klotsid ja topsid... Muidugi...
(loe edasi)
i
Isa 13. august 2014, 19:58
Ma ostsin tavaliselt oma penile neid rääkivaid mänguasju, aga peale paari õõvastavat juhtumit kui ta otsustas keset ööd oma jõuluvanale hambad sisse lüüa ja see hüüdis: Ho ho ho Merry Christmas! lõpetasin ma selle pulli ära.
Loe kõiki (9)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee