Eesti uudised

Vähiravifond abistas poole aastaga kuute inimest 29 000 euro väärtuses  (1)

Toimetas Liina Metsküla, 12. august 2014 10:46
Pilt on illustreeriv.Foto: SXC
Tänavu veebruaris tegevust alustanud Hille Tänavsuu Vähiravifondi "Kingitud Elu" on esimese kuue kuuga annetustena laekunud ligi 140 000 eurot. Fondi kaudu on seni hädavajaliku elu pikendava ravimi saanud kuus inimest.

Vähiravifond "Kingitud Elu" on poole aasta jooksul toetanud kuute vähihaiget kokku ligi 29 000 euroga ning uued abivajajad koputavad juba uksele. Toetatud patsiendid on vanuses 19-76 eluaastat.

Samal teemal

"Kuue kuuga oleme täistuuridel masinavärgi käima saanud, jõudnud nii annetajate, abivajajate kui ka onkoloogide teadvusesse ja südamesse. Tänan kõiki, kes sellesse on oma panuse andnud ning kinnitan: meie töö ja missioon aidata vähihaigeid nende raskes võitluses ning vormida riiklikku ravipoliitikat inimnäolisemaks jätkub," ütles Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu" nõukogu esimees Toivo Tänavsuu.

Fondi ülalpidamiseks kulus esimesel poolaastal veidi üle 4100 euro, mis moodustab kõikidest annetustest vaid umbes kolm protsenti. Ehkki see number ajas muutub, võib vähiravifondi "Kingitud Elu" praegu pidada Eesti üheks kõige ökonoomsemaks heategevuskanaliks, kus tervelt 97 protsenti annetustest jõuab otse abivajajateni.

"Eriti rõõmustab meid asjaolu, et poole aastaga on vähiravifondil tekkinud mitukümmend püsiannetajat, kelle jaoks on heategevus kui elustiil – kes panustab oma piskust, kes küllusest," sõnas Toivo Tänavsuu. "Mõni toetab iga kuu kasvõi ühe euroga. Teine rõõmustab jõukohase annetusega fondi oma kooli lõpueksami tulemuse üle. On hulk väikesi annetusi koos heade soovidega. On sõbralikke kallistusi ja käepigistusi suveüritustel, kus oleme käinud annetuskastidega. Kõik teie, sooja südamega inimesed, hoiate fondi mootorit igapäevaselt töös ja õlitatuna. Soovime, et teid oleks aina rohkem, sest vaid teie abiga suudame kinkida vähihaigetele elu."

Järgmine üritus, kus annetusi kogutakse, on 15. ja 16. augustil Paides toimuv Arvamusfestival.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu" (www.kingitudelu.ee) on asutatud 5. veebruaril 2014 Hille ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi poolt. Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei kompenseeri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee