Pilt on illustreeriv. (SXC)

Tallinnas Tornide väljaku pargis toimuvad 14. – 16. augustil Balti riikide puuronimise meistrivõistlused 2014, kus arboristid ehk puuvõrade kujundajad võistlevad kiiruses, osavuses ja täpsuses.

Kuna võistlus on rahvusvaheline, on sellele oodata mitmeid maailmamainega arboriste. Võistluste käigus selgitatakse välja Balti riikide parim puuronija ja Eesti meister.

Puuronimine on adrenaliinirohke vaatemäng nii vaatajatele kui osalejatele. Tegemist väga suurt professionaalsust nõudva alaga. Võistlus koosneb viiest võistlusalast: kiirusronimine (turvatud võistleja ronib kiiruse peale); tööülesannete jäljendamine puul (5 erineva tööülesande sooritamine kiiruse peale); viskeliini heitmine puuvõrasse (põhineb täpsusel ja kiirusel) kannatanu päästmine puult (õnnetusolukorra lahendamine turvaliselt ja leidlikult) ja Footlock tehnikas ronimine (vertikaaltõus topeltköiel aja peale).

"Ürituse peaeesmärkideks on propageerida arboristi kutset, haljastuse väärtust, loodushoidu, tööohutust ja puuhoolduse head tava," ütles Kadrioru pargi juhataja Ain Järve.

Eelmisel aastal toimusid arboristide võistlused Vilniuses.

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
Alar1  /   14:52, 12. aug 2014
Võidab kindlasti Lasnamäe võistkond. Need on ju oma arengult ka alles puu otsast alla tulemata.
J
Jups  /   10:19, 12. aug 2014
Võiks ka p---sse pugemise MM-i teha kahel alal. Seebiga ja seebita!
Arvan, et meie omad võidavad, kuna treenivad iga päev EL-s.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis