Maailm

Sünnitaja: mu surnud ema tuli tagasi ja aitas valuga võidelda! (18)

Õhtuleht.ee, 12. august 2014, 07:00
Clover Stroud.
"Kui ma vaatan oma kolmekuust poega, siis tunnen oma ema lähedust. Ema suri, kui olin viiendat kuud rase. Ja tuli tagasi, et aidata mind sünnitusvaludest üle," räägib Inglise kesksete väljaannete kolumnist Clover Stroud ajalehele Daily Mail.

Stroudi ema sattus 52aastaselt hirmsasse õnnetusse. Ta jäi vigaseks nii hingelt kui kehalt ja ei suutnud enda eest enam hoolitseda. "Kõige kurvem, et ta ei saanud kunagi osaleda oma lastelaste kasvatamisel," kirjutab Stroud.

"Ta oli mulle olnud suurepärane ema, aga kui ma läksin talle külla oma toona kolme lapsega, ei suutnud ta enam näidata rõõmu ega kurbust. Mitte midagi. Kui ta läinud detsembris suri, oli mu neljas laps alles ootamas oma sündi siia maailma. Ta sündis mais. Ainuke mu laps, kes oma vanaema ei ole näinud."

Vanim tütar oli lapseootel emalt pärinud, kas ta kardab sünnitust ja hirmsat valu. "Ma kardan tõesti," ütles Stroud vastu, aga pigem olen õnnelik ja erutunud.

Sünnitus algas ootamatult juba 38. rasedusnädalal. "Ma olin tõesti hirmul. Valud olid suured ja hoolimata sellest, et abikaasa oli mul toeks nagu ka ämmaemand, tundsin end järjest üksikumana selles võitluses valuga, mis tundus aina suurenevat. Ruum hakkas mu ümber keerlema, pisarad jooksid täiesti tahtmatult, ma oleks tahtnud põgeneda õnnelikumasse aega, tagasi lapsepõlve."

Kui Clover end kõige õnnetumalt tundis, märkas ta korraga, et ruumis on veel kolmas inimene. Ta ei tulnud uksest, aga korraga seisis sünnituslaua juures. Ikka sama denimseelik ja kootud vest üll, nagu Clover mäletas ema ringi liikumas õnnetuse-eelsetel päevadel. Ta oli tulnud hauast tagasi, et tütart aidata ja tema valu kergendada. Iga kord, kui valu tuli, vaatas Clover ema, tema hella naeratust, mis kiirgas rahustavat elektrit.

Skeptikutele selgitab asjatundja sealsamas Daily Mailis, et pole midagi imelikku, kui sünnitusvaludes vaevlev naine midagi eriskummalist tunneb ja näeb. Tema verre paiskuvad ained, mida keha ise valmistab aitamaks toime tulla valuga ja kiirendamaks sünnitust. "Kuid sünnitamine võib viia inimese seisundisse, kus talle tundub, nagu ta väljuks oma kehast, vaataks kõike kõrvalt," ütleb asjatundja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee