Foto: Piia Õunpuu
Piia Õunpuu 11. august 2014 10:50
Jälle mustrite juures tagasi... Enne kui suvi läbi saab, peab kõik trendiasjad ju suurtelt allahindlustelt ära ostma ja kandmisekski peab aeg jääma!

Lisaks paar postitust tagasi mainitud puuviljariietele on teine oluline muster sel suvel olnud päevalilled (või saialilled). Tehes lahti näiteks moesaidi lookbook.nu ja kirjutades otsinguribale „sunflower" keerleb silme ette mitu-mitu leheküljetäit üheksakümnendatehõngulisi päevalillekomplekte. Justnimelt 90ndad ongi siin võtmesõnaks, sest iga vana saab ju kord uueks.

Mäletan, et minulgi oli lapsepõlves kunagi üks kelmikas pükskostüüm, millel ilutsesid päevalilled. Ja enda vanaema riidekapist mäletan üht imeilusat pikka päevalilledega särkkleiti.

Sel aastal näeb päevalilli jällegi peamiselt kleitidel-seelikutel, kuid puutumata ei jää ka aksessuaarid või kodused lillekimbud. Tõesti, iga kord kui mõnel põllu- või peenraäärel päevalilli näen, mõtlen, et äkki peaks endalegi mõne küsima ja kirjutuslauale peesitama panema.

Riiete osas leidub näted küllaga, tasub aga sammud poodi seada. Eestist saab allergiavaba lilledoosi kätte näiteks River Islandist ja Zarast. Välismaistest poodidest tuleb appi vana hea Asos, lisaks veel Romwe ja muud „hiinakad".

Pärast riidepoodi võib ju lillepoest ka läbi astuda, et enda uute riietega sobiv lillekimp muretseda. Siis vähemalt on, millega piltidel poseerida! (Või diivanilauda kaunistada, et sa oma uute riietega ikka interjööriga ka sobiksid.)