KODUTREPIL: Kristo Soodla sõnul pole leiutasu summa talle oluline. Sahistatud on, et leid võiks olla mõnikümmend tuhat eurot väärt, aga Kristo seda ei tea. «Tuleb sealt kaks eurot, mind ei huvita, ma tahan et asi oleks õige.»Foto: Teet Teder
Teet Teder 11. august 2014 07:00
Aasta on möödas, kuid kodutrepi eest välja tulnud muinasehete eest mees leiutasu saanud pole

Aasta on möödas, kuid kodutrepi eest välja tulnud muinasehete eest mees leiutasu saanud pole

"Nad ei taha oma tööd seal teha ja ütlevad mulle, et ma pean õnnelik olema, et mulle trahvi ei tehtud. Minu arust see on kõige suurem karistus üldse, et unusta ära, sa ei saa midagi," kirub Kõuel elav Kristo Soodla muinsuskaitseametit ja kahtleb, kas aare üldse alles ongi.

Kristo Soodla ostis vana maja Kõuele pisut üle aasta tagasi. Ta on majal palke puhastanud ja laudist värvinud ja siunab, et lihtsam olnuks vana sara kokku lükata ja uus asemele ehitada. Kuid vana on ehe ja mehe käsi väärtuslikku lammutama ei tõuse.

Nüüd on ajaloo austamine Kristo tõsiselt proovile pandud, sest pisut pärast tallu kolimist tuli lekkima hakanud veetrassi vahetades maast välja aare.

Leiutasu Kristo selle saanud pole, küll aga aastajagu vaidlusi. Kristo ei olegi enam kindel, kas kotitäis leitud ehteid on kuskil alles. Muinsuskaitseameti teabepäeval kiideldi küll mulluste leidudega, aga Kristo kodutalust leitud ehteid kaardile kantud ei ole.

"Ma siis küsisin, mis nendega on, ja mind aeti ära. Algul räägiti mingist väljanäitusest, aga ei midagi, kus need siis on, ma tahaks ka näha."

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon