Festifalil Kultuuritolm politsei ja osaleja vahel toimunud juhtumit filminud ameeriklanna Rosa Luna.Foto: Kuvatõmmis / TV3 "Seitsmesed uudised"
Toimetas Kristin Aasma 8. august 2014 22:00
Ameerikas elav Rosa Luna, kes nägi pealt juuli algul festivalil Kultuuritolm toimunud intsidenti politsei ja festivalil osalenute vahel ning kes seda ise filmis, on nördinud politsei tegevuse peale. Naine on üllatunud, et tema kui juhtumi tunnistajaga ei ole politsei veel ühendust võtnud.

Ameeriklanna sattus Kultuuritolmule, kui ta Eestis oma sõpradel külas oli. 

"Kui ma kaamera fookuse paika sain, mõistsin, et koer ründab teda, pureb ta puusa, raputab niimoodi oma peaga, ja ma ei suutnud seda mõista," rääkis ameeriklanna TV3 "Seitsmestele uudistele".

Naine ütles, et arvas algul, et koer on seal uimastite pärast, aga kogu see olukord näis talle ebavajalik. "Tema peal oli juba kasutatud pisargaasi ja ta nuttis täiega." Siis küsis Rosa Luna, miks koer teda hammustab, kuid "ta lihtsalt tahtis, et ma eemale hoiaksin. "Ma tõesti püüdsin politseinikega inimlikku kontakti leida, et nad mõistaksid, et mees piinleb ja on maha rahunenud."

"See oli minu jaoks tõeliselt šokeeriv vaatepilt ja oli esmakordselt minu elus, kui ma nägin pealt sellist käitumist politsei poolt," rääkis Luna. 

Ja miks oli vaja ühe inimese kinnipidamiseks nii mitut politseinikku, ei saa ameeriklanna aru. 

Rosale teeb muret ka see, et Eesti politsei ei ole veel tema poole pöördunud tunnistuste saamiseks.

Politseist öeldi TV3 uudistele, et seni on juhtumiga seoses üle kuulatud üle 20 tunnistaja - seda eelkõige Eestis ja ülekuulamised jätkuvad. Kui see uurimise huvides peaks vajalik olema, siis pöördutakse ka Rosa Luna poole.

Rosa Luna ütles, et mõistab, et politsei tegutseb, et kaitsta kodanike heaolu ja turvalisust. "See, mida nemad tegid, tundus pigem omaenese jõu kehtestamist ja selle näitamist."