Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kas teid häirivad rannas paljad tited? (74)

Mariann Kaasik, 8. august 2014, 14:42
 PantherMedia / Scanpix
Ma kunagi rääkisin ka siin sellest teemast, et ühes beebigrupis läks kisa lahti, sest keegi julges üles riputada pildi, kus lapse pepu natsa paistis. Minu meelest ei olnud seegi väga suur asi, aga nüüd suveajal on mõndadele veel suurem probleem paljad lapsed rannas.

Jah, minu meelest on ka imelik, kui kooliealine laps jookseb paljalt ringi, aga beebi või väikelaps ei pane mind küll kulmu kergitama. Mis siis, et Maril on küll trikoosid üsna mitu ja mis siis, et ma temaga otseselt kunagi rannas käinud ei ole (sest ma jälestan randa ja praegu ta ei oska veel õnneks küsida ka), usun ikka, et rannas ma talle midagi selga toppima küll ei hakkaks. Seal on ju niigi palav, miks ma peaksin tal olemise veel hullemaks tegema? Kui siis muidugi see aspekt, et kui seal kauem aega veeta, võib lapsele häda peale tulla või liiv ebamugavamatesse kohtadesse minna.

Sõbranna arvas, et muidu lapsepilastajad näevad mu last PALJALT. Aga ma ei oskagi selle kohta suurt midagi öelda, et las näevad siis? Ega ma seda kümnekuust last üksi randa saada, olen ikka kaasas ja hoian pilku peal, kui keegi ta kaasa nabida tahaks. Ja teiseks... Kui palju neid pilastajaid ikka on?

Samal teemal

Ma praegu kujutan ette randa, kus on mõned üksikud tavainimesed, siis hunnik "saaki" aka paljad lapsed ja siis umbes 17 lapsepilastajat, kes ühe lapse ümber tiirutavad nagu raisakotkad ja siis omavahel rüselevad, kes selle kaasa saaks võtta. Kui tihti olete sellist olukorda näinud?

Vot, mina ka mitte.

Ma saan aru, et meedia hirmutab inimesi konstanselt juttudega, mis on juhtunud erinevates maailma otstes ja muidugi siin Eestiski, kuid kas see tähendab, et tuleks elada pidevas hirmus, et äkki juhtubki? Minu meelest on inimkeha paljas olekus täitsa normaalne asi ja ei tundu väga adekvaatne lapsele kohe selgeks teha, et seda tuleks kindlasti peita ja häbeneda. Aga noh, suuremale lapsele paneks ikka rannariided selga, kuuldavasti tahavad enamik juba paariaastaselt ise ilusat trikood vms kanda.

Samast teemast teisele sõbrannale rääkides, kellel endal lapsi pole, ütles ta, et teda lihtsalt häirib ennast, kui mingid paljad lapsed ta ümber on. Eee... Ma saaks aru, et istun kuskil restoranis ja mul laua all kuus paljast last oleks, oleks mul ka üsna ebameeldiv. Samas, kui ma olen RANNAS, kus enamik neidusid on nii paljastavates bikiinides, et pool mokka ripub välja, ei pane ma pahaks, et on vanemaid, kes oma tittedele kostüüme selga ei pane.

Mul endal on muuseas mingi pilt, kus ma paljalt rannas liivalossi teen ja ma usun, et ma olen seal mingi viiene ikka. Ja näete, alles olen! Ei krabanudki ükski vuntsidega onu mind kaasa. Seda ma muidugi ei tea, mitu vaest inimest mind nähes oksendasid.

"Mõelda vaid. Laps PALJALT rannas," väristasid nad kindlasti õlgu.

Kas teid häirivad rannas paljad lapsed? Kui vanale teie riided selga panete?

74 KOMMENTAARI

a
appi 14. august 2014, 19:12
naljakas, et mõni arvab, et päevitusriietega on lapsel palav ? Kas nad ise ei kanna siis päevitusriideid rannas ? Las aelevad palja peega liivas...
v
vanaema 14. august 2014, 18:26
Mind häirib ja mõelge kui paha võib lapsel olla kui liiv on pepuaugus või pissu vahel.Proovige järgi! Nägin rannas,kuidas väikemees nautis kakamist liivale ja ema ei tahtnud näha-tehti emale märkus.
Loe kõiki (74)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee