73 kommentaari

A
appi  /   19:12, 14. aug 2014
naljakas, et mõni arvab, et päevitusriietega on lapsel palav ? Kas nad ise ei kanna siis päevitusriideid rannas ? Las aelevad palja peega liivas...
V
vanaema  /   18:26, 14. aug 2014
Mind häirib ja mõelge kui paha võib lapsel olla kui liiv on pepuaugus või pissu vahel.Proovige järgi! Nägin rannas,kuidas väikemees nautis kakamist liivale ja ema ei tahtnud näha-tehti emale märkus.
E
EI HÄIRI  /   11:29, 14. aug 2014
pole kunagi aru saanud, miks väikelastel, kes pidevalt vees sulistavad, peaks mingi külm kompress tagumiku ümber olema? Ja külm on märg kangas ka nõrga tuulega kindlasti.
T
Tarts  /   10:38, 13. aug 2014
Ei häiri. Enda pooleteise aastasele lapsele aegajalt olen pannud jalga ujukad, aegajalt mitte. Palju asju on, mis inimesi teiste inimeste juures häirib, aga enamus neist tuleneb siiski sellest, et inimestel pole targemat teha, kui teiste inimeste käitumismustreid analüüsida.
  /   18:19, 11. aug 2014
Minu pliks on poolteist aastat. Ülisuure palavusega, nagu siin oli, pigem rannas ei käi vaid naudime ilma kusagil varjus (õnneks on võimalik vann rõdule tõsta ja seal mulistada) aga kui randa juhtume, siis on lapsel enamasti mitte ainult trussikud, vaid ka lühikeste varrukatega õhuke särk seljas ja reeglina ka müts peas.
Küsite, miks? Päikese pärast. Küllalt on ju räägitud, et päikesekreem teeb pigem kahju kui kasu, kuna kaotad tunnetuse, millal on liiga palju. Ja kuna ise tahaks rohkem, kui 15 min korraga rannas olla.
K
krikats  /   11:15, 11. aug 2014
Laps tuleb rannas kilgates tekil pikutava vanaema juurde ja teatab: Ma sain endale uued sõbrad ja mängisin nendega.
Vanaema küsib: Kas need olid poisid või tüdrukud?
Laps mõtleb järele ja vastab siis: Ma ei tea...neil polnud mitte midagi seljas.
*
****  /   01:15, 11. aug 2014
Mind nad ei häiri, sest maakohas on mere ääres vähe inimesi. Minu ema ütles, et vene naised käivad ringi lapsed paljaste p.. dega vankris. Omi lapsi pole küll paljaste taguotstega lasknud olla, ikka väikesed püksid jalas. ukumine ujumiseks aga palja tauotsaga maas või liiva sees istumist ei kujuta küll ette.
N
nanny  /   17:57, 10. aug 2014
Ujulasse te ju ei lähe paljaste lastega? Miks?
O
oilk  /   09:46, 11. aug 2014
Ujulas pole ka +30C ning lõõmavat päikest?
A
appi !  /   18:52, 14. aug 2014
Aga sellepärast pannaksegi müts pähe ja riided peale, elementaarne ! tahad lapse ajud ära küpsetada, lapse nahk ei kannata tundide viisi kuuma päikest !
H
Häirib  /   00:51, 10. aug 2014
Minu 8 aastane laps küsib koguaeg,et kas vanemad oma lastest ei hooli,et neil avalikult paljalt olla lasevad. Paljalt ujuda on väikestel ok,aga niisama alasti rannas ringi sibada kindlasti mitte.Avalikus kohas vüiks teistega ka arvestada,Kodus võid alasti olla niipalju,kui soovid.
H
Häirib  /   00:51, 10. aug 2014
Minu 8 aastane laps küsib koguaeg,et kas vanemad oma lastest ei hooli,et neil avalikult paljalt olla lasevad. Paljalt ujuda on väikestel ok,aga niisama alasti rannas ringi sibada kindlasti mitte.Avalikus kohas vüiks teistega ka arvestada,Kodus võid alasti olla niipalju,kui soovid.
H
Häirib  /   00:46, 10. aug 2014
Minu 8 aastane laps küsib koguaeg,et kas vanemad oma lastest ei hooli,et neil paljalt avalikult olla lasevad. Minu arust väikestel lastel paljalt ujuda on ok,aga niisama,kui nad liival ringi sibavad,siis mind küll häirib. Olgu oma kodus alasti,aga avalikus kohas peaks ikka teistega ka arvestama.Mina pole küll oma lapsel kunagi paljalt rannas olla lasknud.
M
Marge  /   15:54, 9. aug 2014
Liiva sattumine laste suguelunditesse (mis ju liiva sees istudes juhtuda võib) tekitab põletikke. Hooliv ema ei lase lapsel ilma püksikesteta liival istuda. Nii ütles mulle lastearst.
M
Mõtle nüüd natuke  /   20:33, 9. aug 2014
Kui sa niiväga seda liiva pelgad, pane lapsele tekike alla kui istub. Kas pükstesse ei lähe siis liiva - vead kummid nii pingule, jah? Võibolla peaks lapsele üldse skafandri panema, sest see liiv võib ju kõrva minna ja suhu ja ... Või siis keelata lastel liivasel rannal olemine ja liivakastis mängimine? No perekool, ausalt!
E
EI VIITSI MÕELDA  /   10:04, 10. aug 2014
.
M
Marge  /   20:41, 10. aug 2014
Ei ole perekool- perearst on! Ja ma tahaks näha kuidas sa paari-kolmeaastasele lapsele kogu aeg tekikesega järgi jooksed ja seda talle istumise alla sätid- jah, vahel mängivad nad rahulikult ühe koha peal, enamasti aga sibavad ringi!
A
appikene,,,,  /   18:54, 14. aug 2014
aint loll arvab, et see liiv teki peale ei tule ,, ja lasta palja pepuga laps liivakasti, kus kassid pissivad ? dsiiiiiiiisas, loodetavasti sul lapsi pole.
M
Muri  /   12:00, 9. aug 2014
Olen - ausalt öeldes - üllatunud, et paljad lapsed üldse kedagi häirivad. Lapsel hea ja mõnus olla, mulistab madalas vees, vette-välja - no kes see jõuab siis iga viie minuti tagant neid püksikesi vahetada. Märja riidega on ebamugav ja õrn nahk võib ka hõõrutud saada. Istuvad palja tagumikuga liival - no ja siis? Äkki peaks mõne meelest üldse liiva pihustipudeli abil ära desinfitseerima? Kas liiv siis riiete vahele ei lähe? - palju need püksikesedki kaitsevad, rannast tulles on dušialune liiva täis (välja arvatud juhul kui on privaatrand, kus paljalt ujumas käia saab) . Viieaastasel võiks ehk juba miskit seljas olla, aga selles vanuses tahavad lapsed juba ise kah ilusaid ujumisriideid.
L
lana  /   10:22, 9. aug 2014
Mis asi küll eesti naist ei häiri? kõik . Mehed saavad kodus raudselt koguaeg vastu päid ja jalgu.Lollakad
H
häirivad küll  /   08:40, 9. aug 2014
Mind ei häiri alasti lapse nägemine, aga mul on neist lihtsalt kahju - katsuge ise istuda palja tagumikuga liiva peal , liiv läheb tagumiku vahele ja hõõrub väga valusalt , samuti pole see just lapse jaoks väga hügieeniline.
M
Muri  /   14:01, 9. aug 2014
Palja tagumikuga liiva peal on väga mõnus. Kui vette minna, pudeneb kogu liiv ära ega jää püksikeste vahele hõõruma.
  /   01:09, 9. aug 2014
Mind siiski pisut häirivad. Enda lastel pole kunagi lasknud paljalt rannas ringi patseerida, respektist nii nende enda kui teiste inimeste vastu. Ise ka lapsena paljalt ei käinud rannas ja mäletan, et vaatasin väga võõrastavalt seda kui nägin mõnda omavanust paljalt, ei tea kui vana võisin olla.. Samas pole meie peres küll oma keha häbenemise või alastusega probleeme, ei endal ega lastel, nii selles asi pole. Lapsel riideid rannas vahetada, nii et teised näevad, pole ka probleem. Aga teiste nähes paljalt ei olda.
1) Respekt teiste vastu- mõnda ehk siiski häirib? 2) Hügieen. Liiv ei ole puhas. 3)Hügieen teisipidi. Tuleb pissi-kakahäda, ms siis? Kedagi ei tohi häirida selline asi? 4) Perverdid.
Rannas ujumisriietega palav küll ei hakka ja ei ole need riided ka palavad või ebamugavad. Miks neid siis selga panna ei saaks? Päikesepõletuse oht ka hoopis väiksem. Ja komplekse keha suhtes tekitab pigem see, kui laps juba suurem ja harjunud paljalt olema, aga äkki peab hakkama riideid kandma. Kui algusest peale olnud nii, et avalikult kantakse riideid, siis ei teki ei käsimust miks, ega ka mingit häbenemist.
Aga eks igaüks teeb nii nagu heaks arvab. Nagu ütlesin, häirib mind vaid pisut, niikaua kui võõraste lastega tegu ja enda omad riides :)
E
et siis  /   22:58, 8. aug 2014
Häirivad "rasedad" meesterahvad.
E
ema  /   22:15, 8. aug 2014
ei häiri paljad lapsed. häirivad need. kes oma penisid ujutavad inimeste rannas.
  /   20:43, 10. aug 2014
penid vähemalt ei kuse ega si**u vette!
H
Hoopis..  /   21:38, 8. aug 2014
..häirib rannas oma arust täiskasvanud neiud,kel peaaegu olematud rannariided.Nüüd suur mood-pusa püksid ja siis noored naised(emad) kummardavad või kükitavad ja nn.riba püksid kõik näha.Peavad siis kõik nägema,mis alukaid naine kannab.Jubedus on see,aga mitte rannas paljad väikesed lapsed kuni 3.a.
Arvustajad vaadake ise,kuidas riietute,et midagi ei paistaks.
Kahju on või ?  /   08:31, 10. aug 2014
Las paistab.
A
Arvaja  /   21:21, 8. aug 2014
No püha taevake, miks nad siis peavad tõesti palja peega rannas olema??? Olin ka kunagi pärnu rannas tekil lesimas ja pilk läks kõrvalolevale perekonnale: ema, isa ja nii 2-3 aastane tüdrukutirts. Ema võttis päikest selili lamades ja isa siis tegeles lapsega, jälgis teda. Oli moment, mida oli väga piinlik vaadata, isa oli ka just pikali tekil ja tütreke siis kükitas just isa näo juures oma palja pepuga, sõelus ja ukerdas pidevalt selle pepukesega isa näo juures. No ausalt, see ei ole ikka sobilik küll. Püksikesed peaksid ikka alati jalas olema, nii on see õrn intiimkoht ikka kaitstud..Ja väikelapse ihu on üldse õrn, peaks ka õhuke pluusike keha katma ja ka mütsike peas olema. Lapse keha kuumeneb väga kiirelt üle. Mõelge lapsevanemad!
  /   21:10, 8. aug 2014
pole vahet-pükstega vöi püksata.Rannas ja igalpool mujal häirivad hoopis kisavad ja röökivad tited.
M
mrk  /   20:43, 8. aug 2014
Paistab et mammuka üks üsna vähestest säilinud terve mõistusega inimestest
M
mrk  /   20:46, 8. aug 2014
väike näpukas - eks ikka malluka
K
kaks  /   20:36, 8. aug 2014
mind ei häiri rannas absoluutselt, kui lapsed on paljad, aga mind täigea häirivad paljaste last pildid Facebookis! ok, tore, lapsel oli hea olla ja kedagi ei häirinud, aga milleks on vaja see Facebooki või kuskile mujale avalikult üles riputada kõikidele vahtimiseks?!? perekonna album on selle jaoks!
U
uuh  /   20:16, 12. aug 2014
olen minagi arvamusel, et enne peaks ikka mõtlema kas see pilt lapsest on ikka avalikkusele mõeldud.....eriti hullud on minut või kaks sündinud beebid ......need pildid vast ei ole kõigi jaoks.
K
kolme lapse ema  /   20:23, 8. aug 2014
Häirivad, emad, otke lapsele püksid ja pange jalga. Ja kui raha ei ole, olge oma paljaste pepudega kodus.
N
noo jahh..  /   23:45, 8. aug 2014
Ikka jh, pange oma lastele ilusasti kasukad ka selga enne kui randa lähete, TE kõik keda hüirivad paljad lapsed rannas, te olete ise pedokad sellepärst see teid häiridb jh... tekkib kohe himu- haiged.
  /   08:31, 9. aug 2014
Haige oled ikka sina ise, kel sellised mõtted tekkivad ja kes pükstel ja kasukal vahet ei oska teha.
T
tegelikult häirivad küll,sest tite nahk on  /   20:00, 8. aug 2014
üliõrn ja ta võib väga lihtsalt põleda .
Kui laps juba vudib,siis teine asi,aga ikka tuleb vaadata,et päike liiga ei teeks.
  /   19:38, 8. aug 2014
p
Tegelikult...... .  /   19:29, 8. aug 2014
Mind häirib see, et mingid krampis ajudega moraalijüngrid ettekirjutisi teha üritavad, kuidas keegi rannas päikest võtta või ujuda TOHIB. Eestimaa suvi on niiiii lühike, et iga ruutmillimeeter kehast peab sellest maksimumi kätte saama. Rand peaks olema ikkagi koht, kus igaüks ise otsustab, mida- ja kas üldse midagi kannab. Inimene olevat ju looduse kroon ja sellest tulenevalt on inimese keha looduse kõige kaunim ja täiuslikum kunstiteos, mida ei tohiks kuidagiviisi häbeneda. Vähemalt terve mõistusega inimene. Kellele ei meeldi teise inimese paljas keha, keeraku pilk lihtsalt mujale.
K
kraamer  /   18:51, 8. aug 2014
Paljad tited ei häiri, kuid 5...6 aastased tüdrukud rinnahoidjatega on küll ilmne ülepingutus.
K
kas ikka on  /   20:01, 8. aug 2014
rinnnibu on kaitstud otsese päikese eest.
M
mr  /   20:40, 8. aug 2014
äkki peame siis kuidagi poiste nibusid ka kaitsma hakkama
A
Alates 14. eluaastast  /   17:57, 8. aug 2014
hakkavad tüdruktitad häirima.
H
hille  /   17:43, 8. aug 2014
minul on endal aastane laps kellel on terve suvi olnud rannapúksid jalas.Mind isiklikult ka häirivad, yhel päeval nägin just kuskil 5 aastast ja ukerdas seal taguots pysti.ei olnud meeeldiv vaatepilt.
H
hille sulle  /   23:46, 8. aug 2014
Mine uju rannas mitte ära piilu paljast last
  /   07:11, 9. aug 2014
Et kogu rannasveedetud aja peab ujuma ja silmi ka ei tohi tõsta?
Saa ometi aru !  /   16:37, 9. aug 2014
Mitte, et ei TOHI silmi tõsta, vaid sa ei SAA silmi tõsta, sest sind HÄIRIVAD lapsed.
S
saa sina ka aru  /   21:28, 9. aug 2014
Kästi ju ujuda, mitte paljast last piiluda, küsisin, et kas kogu aeg peab ujuma ja silmi ei TOHI tõsta? Kust sa, ninatark, välja loed, et, mind HÄIRIVAD lapsed? Sinul endal on arusaamisega raskusi ju. Ja veel, mind HÄIRIVAD hoopis mõningate laste RUMALAD VANEMAD.
K
Kah  /   17:42, 8. aug 2014
Ei häiri ja omad lasen paljalt jooksma. Iga piisk päikest ja merevett teeb ainult head. Täiskasvanud pissivad vette salaja, ainult vahupilv jääb järgi. Lapsekene teeb avalikult, täiskasvanu häbeneb ainult iseennast. Häbi teile täiskasvanud...
T
Talvel  /   17:32, 8. aug 2014
härivad.
J
Jana  /   17:20, 8. aug 2014
Mul kõik kolm last rannal paljalt ringi sibanud. Midagi vastikut ma selles ei näe, et teiste lapsedki normaalset lapsepõlve nautida saavad. Kel riieteta väikelapsed ebameeldivat vaatepilti pakuvad, peavad küll oma suure murega hakkama saama :D
K
krimm  /   20:26, 8. aug 2014
Ilmselt pole lastel nende paljaste pepudega nii hea olla kui emal oma lapsi vaadates. Ja on siis vaja oma laste pepud tervele rannale vaatamiseks välja panna. Emal oleks nagu probleem või?
V
vanaema  /   21:20, 9. aug 2014
Laps teab ise kas tal on halb või hea. Kui tal on halb,siis ta reageerib sellele. Kas te tõesti arvete, et lapsed on rumalad?
K
K  /   17:18, 8. aug 2014
Häirivad! Soovin, et kõigil oleksid siiski nö- aluspüksid jalas. Väide, et palav jne. nende puhul suurt ei tohiks kehtida. Miks peab see pepu kindlasti paljas olema - oma hoovis - palun väga aga rannas ei ole vaja oma laste pepusid tuulutada! Minu arvamus on selline!
M
Mis??  /   17:02, 8. aug 2014
''Kui palju neid lapsepilastajaid ikka on...'' Eriti naiivne. See, et nad ei tiiruta ja ei ürita su last krabada ei tähenda seda et nad ei liigu rannas, ma küll ei taha, et mu laps oleks kellegi märg unistus pärast. Ja kui hull on sul panna oma lapsele midagi selga/jalga. Kasvõi ujumismähe, siis ta ei saa kellegi vette ilusat üllatust ka teha.
M
Muri  /   12:52, 9. aug 2014
Ujumismähe?!!! Rannas??????? Kujuta näiteks ennast rannas sellisega ette - puhas lapse piinamine!
.
..  /   16:44, 8. aug 2014
Need peavad ikka peast veits ära olema, kellel on ebamugav mingit 3-aastast rannas paljalt ringi jooksmas vaadata. Niikaua, kui laps ise ei häbene on täiesti ok näkki panna. Liival istumiseks ehk paneks ikka püksid jalga aga ujumiseks ja niisama ringi jooksmiseks alati mitte.
A
aga 3- aastane ei ole TITT.  /   20:03, 8. aug 2014
see on võikelaps ,pisike inimene .
  /   07:16, 9. aug 2014
Kas sinu laps ringijooksmise vahepeal korrakski liivale ei istu või on nii, et jookseb, sina paned talle püksid jalga, sis istub vahepeal, püksid jalast ära, jookseb jälle.Usu, lihtsam oleks kui need püksikesed oleksid kogu aeg jalas, mitte midagi hullu ei juhtuks.
.
...  /   00:12, 11. aug 2014
minu kolmene kükitab, mitte ei istu jah. Enamasti ongi püksid jalas aga kui tahab ise paljalt olla vahepeal natuke, siis ei ole keelanud. Ise pole ma ka kaunagi paljaste peale viltu vaadanud. Pole isegi tulnud selle peale...
A
A.  /   16:39, 8. aug 2014
Ei häiri. Aga oma last palja pepuga torkivasse liiva või kivikeste peale ei laseks... Liiva peal mängimiseks paneks ikka püksikesed jalga, lapse enda pärast.
O
Oll  /   16:27, 8. aug 2014
Mind ka ei häiri,las mängivad omi mänge.Meil see lapsepõlv ääretult väike.
  /   16:40, 8. aug 2014
Kas rannas paljalt olek pikendab lapsepõlve?
E
Ema kolmele  /   16:26, 8. aug 2014
Mind paljad lapsed ei häiri. Küll häirivad mind emad, kes lasevad lastel ilma püksteta liival istuda. See liiv on ju nii saastunud, kassid-koerad käivas õhtuti seal oma vajadusi rahuldamas, lisaks klaasikillud või teravad kivid, mis võivad lapse jalgevahet vigastada. Soovitan neil emadel prooviks ennast intiimpiirkonnast liivaga hõõruda, siis saate tunda, mida laps liival alsti mängides tunneb.
  /   20:54, 10. aug 2014
Eks igasugu loomi ja elukaid, kahejalgseid ja neljajalgseid, käi õhtuti rannas oma vajadusi rahuldamas. Mul oli endal tagumik lapsena alati kaetud - küllap seetõttu veel tiksungi kuigi 50 on lähedal!
E
Ema  /   16:07, 8. aug 2014
Mind see ei häiri aga enda last riietan alati trikoose ja mida kinnisemasse seda parem. Mina pelgan rohkem seda, et mu lapse nahk võib põletada saada. Kreemidesse määrida üle keha ka ei taha.
R
rx  /   15:51, 8. aug 2014
ei. ja kui edasi mõtlema hakkata on ristiusk inimest oma keha häbenema.
Tegelikult on alasti inimene olenemata vanusest loomulik aga millegipärast on meil ise olla ja näha teisi alasti imelik ja ebamugav? miks huvitav? Tegelt ju pole seal midagi erilist mida teistel pole
5
5.aastase ema  /   15:46, 8. aug 2014
Väiksemad lapsed ei häiri, 5-6 aastastel enam ei sobi minu arust paljalt ringi joosta. Aga isiklikult ka ei usu et pedofiilid nüüd karjadena rannas tittede järele luuravad.
T
Tiina  /   15:44, 8. aug 2014
mind ei häiri, kuna mu 3-ne poiss ka paljalt rannas olnud ja ega ma siis sellistesse suurtesse randadesse ka roni. Eks järgmine aasta panen talle mingid ujukad jalga, et rahvast rohkem ei "häiriks"
S
situvad...  /   15:37, 8. aug 2014
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
S
Sa 15.37  /   23:50, 8. aug 2014
parem ole ise kodus nelja seina vahel, sest sellise suuvärgiga inimene küll norm. ei ole...
A
arvan  /   15:25, 8. aug 2014
ei häiri, kui nad mulle just pähe ei pissi või siis demostratiivselt basseini:))
M
Mind  /   15:17, 8. aug 2014
ei häiri nad kuskil.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis