Eesti uudised

Igale muusikule oma pink (1)

Kristjan Roos kristjan.roos@linnaleht.ee, 7. august 2014 16:44
Pühapäeval avati Kehras Silvi Vraidi mälestuspink. Foto: TEET MALSROOS
Muusikasõpradel on võimalik Eestis jalga puhata nii mõnelgi tuntud muusikule pühendatud pingil.

Teada-tuntud on Haapsalus asuv Pjotr Tšaikovski mälestuspink, Tallinna püstitati aga 2010. aastal, Frédéric Chopini 200. sünniaastapäeval mälestuspink Jaani kiriku kõrvale. Mõlemad pingid mängivad ka muusikat. Nüüd on Anija meeste eestvedamisel Kehra gümnaasiumi õuel avatud mälestuspink „Vana pildiraam” armastatud lauljannale Silvi Vraidile. Teadupärast veetis Vrait lapsepõlve Kehras ning lõpetas seal ka gümnaasiumi ja muusikakooli.

Vahur Kersna saatesarja „Iga pink räägib loo” raames avati Raplas 2012. aasta oktoobris linna keskväljakul muusiku ja helilooja Toivo Kurmeti pink. Pingi autor Toomas Tõnisson on ETV-le pinki kirjeldanud kui unistaja pinki. „Kurmeti unistused jäid küll pooleli, aga peabki olema pöörane unistus, et saada midagi, kui ei ole pöörast unistust, siis on ju elu surnud,” on Tõnisson rääkinud.

Märjamaagi kandis teatakse, et muusikule on nimeline pink väärt tunnustus. Nii avati seal tänavu 95. sünnipäeva tähistanud Märjamaa valla aukodaniku, muusiku ja muusikaõpetaja Robert Kasemäe auks samuti pink.

Samal teemal

26.08.2014
Georg Ots saab postuumselt kõrge Balti Tähe autasu